Pamoka. Kaip susigadinti nuotaiką.

Gyvenimas, juk labai gražus. Sutinkat? Aplink mus nekrenta bombos, nelaksto vaikai su šautuvais (apie vienetines išimtis nešneku). Pakilo kainos, bet vistiek randam ką valgyt. Vistiek esame apsirengę. Baigėsi degalai? Bet troleibusas vis dar veža į darbą. Tik gyvenk ir džiaukis. Bet taip negalima. Reikia paburbėti. Surasti kaltų. Ką nors aprėkti. Reikia! Nes taip įprasta ir normalu. Bloga nuotaika yra mūsų šalies įvaizdžio dalis. Kažkokia nesąmonė yra prabusti ryte geros nuotaikos, Aplinka juk to nesupras. Ir kaip čia atrodysi išsišiepęs iki ausų? Todėl reikia, jei nuotaika per gera, ją tiesiog sumauti. Lengva tai padaryti ir tuoj išvardinsiu būdus kaip. Bet per ilgalaikę patirtį pastebėjau, kad jei jautiesi gerai, net didžiausios pastangos sugadinti savijautą bevaisės. Na nors tu ką. Net įsipjautas pirštas prajuokina.
Bandom:
1 Susigadinti rytą galima pramiegojus.
Bet kažkodėl kiek tik aš buvau suplanavus tokių RytMiegosiuIrManDzin… Visada prabusdavau netgi anksčiau nei reikia.
2 Nuotaikos tikrai nepakels grubus pavėlavimas į darbą, kai šefas yra paskelbęs rimtą pasitarimą.
Bet jei likimas nusprendžia, kad šiandien tu turi šypsotis, patikėkit, arba susirinkimas bus nukeltas, arba šefas pats pavėluos, arba faktas, kad jūs atėjote vėliau bus niekam neįdomus ir neužfiksuotas.
3 Galima sau sugadint nuotaiką nusprendus, kad šiandien nevalgysi, nes pvz., gaila pinigų. Bet alkio jausmą būtina jausti, jei nori kad tai sugadintų savijautą.
Bet būtent tokiais atvejais paaiškėja, kad arba gimtadienis kieno nors ir atitempia užkandžių kalną, arba šiaip visiems gerumo priepuoliai ir vaišina saldainiais, sausainiais ir taip toliau.
4 Kitas bandymas, susimaut yra neatlikt kokio nors svarbaus darbo.
Bet pasitaiko taip, kad kas nors sako, aš mačiau, kad tu užsiėmęs (ar kažką panašaus), tai padariau šitą ir aną…
5 Dar galima pamėgint susipykt su visais: kolegomis, draugais, šeimos nariais.
Bet būtent tada, kai tai darome vardan to, kad susigadinti sau nuotaiką, jie (na tie, su kuriais baramės) kupini humoro jausmo. Į kabinėjimusis nereaguoja ir dar šiaip prajuokina, kas ne į naudą. Juk mes gadinamės nuotaiką, o ne keliam ją.
Tęsti galima iki begalybės. Bet ar reikia. Faktas, kad nuotaikos niekas nesugadins jei ji tikrai gera. Tai gal ir mes pasistenkime negadinti savijautos, tiems, kurie šypsosi? Arba būkime tie, kurie trukdo tą nuotaiką gadintis :).
O dabar visi draugiškai nusišypsom.

6 thoughts on “Pamoka. Kaip susigadinti nuotaiką.”

  1. Maniau tik man vienai taip (:
    Bet dabar nusprendziau kad visam sitam dalykui turbut yra labai paprastas mokslinis paaiskinimas. Kokios nors geros nuotaikos ir sekmes kvazidaleles tarkim teigimi nuotaikonai ir teigiami sekmonai arba kazkoks geros nuotaikos elektromagnetinis laukas.. tai kai toki lauka ar daleles generuoji, jos kazkokiu stebuklingu budu veikia visa aplinkini pasauli.. kvantiniai tuneliavimo efektai irgi turi itaka, nes tavo sekmonai tuneliuoja iki darbo dar tau esant namie ir visa situacija pasikeicia (:
    keistos tos visatos fliuktuacijos, kai pagalvoji
    aisku, buna kad kartais sekmonai ir nuotaikonai ima ir susiduria su labai aukstos energijos kazkieno kito skleidziamais antisekmonais ir antinuotaikonais ir anihiliuoja arba pakeicia polishkuma
    zodziu, cia labai sudetinga surishta atvira sistema apie kuria geriau negalvot nes tada neveiks nei sekmonai nei nuotaikonai – bandant juos itakoti naturali busena sugadinama ir prasideda chaosas
    ((: ne veltui ketvirtadienis siandien. toki traktata nesamoninga surasyt.

  2. “aisku, buna kad kartais sekmonai ir nuotaikonai ima ir susiduria su labai aukstos energijos kazkieno kito skleidziamais antisekmonais ir antinuotaikonais ir anihiliuoja arba pakeicia polishkuma”
    Tokiu atveju reiškia, kad sėkmė ir nuotaika buvo tiesiog atsitiktinės. Būna ir taip. Ne tos tikrosios.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *