Pailgintas savaitgalis Estijoje

Ką gi. Užprotokoluokime dar vieną nedidukę kelionę.

zemelapis

 

Yra kaip yra, bet ilgų atostogų mes turime retokai. O ir atostogauti ilgai nemokame, tad 4 dienos išeiginių pats tas. Priešistorė tokia, kad prieš mėnesį įsigijome automobiliuką, na o kai daiktas yra, tai norisi važiuoti. Bet į labai ilgas keliones baisoka, nes neremontuotas, netestuotas mašiniukas gali ir pavesti. Pasirinkome Baltijos šalis. Viso susukome 1725km, benzinas kainavo 578.11Lt, Na gal kiek mažiau, nes dar truputį liko. Dar apie 150-200Lt išleidome spontaniniam norui makdonaldo, sumuštinio ar degalinės kavos, taip pat vieną kartą buvom maisto parduotuvėje ir muziejuje. Sakyčiau tai pigiausia mūsų kelionė, kaip dviems žmonėms.  Pilną baką užpylėme išvažiuodami, tada dar kartą pilną pripylėm Estijoje užsidegus kuro lemputei, na ir galiausiai dar pusę įpylėme Latvijoje, važiuodami namo.

Pagrindinis tikslas buvo aplankyti Narvą, kaip ryčiausią estų miestą, taip pat pamatyti patį šiauriausią Estijos tašką. Įvykdyta.

Vežėmės palapinę, bet visas keturias naktis miegojome mašinoje. Iš pradžių į tai žiūrėjome skeptiškai, nes automobilis nedidelis, miegui nepritaikytas,  t.y. ne koks universalas, kur atlenki gale sėdynes ir laisvai miegi, čia dar tarp galinių ir priekinių yra didelis tarpas, tačiau ten prikrovus daiktų, pasiklojus kilimuką, visai patogu. Iki pilnos laimės trūko kokio pripūstuko po nugara, bet pirmą naktį pamiegoję mašinoje, apie palapinę jau negalvojome. Vien todėl, kad pasiruošt ir susitvarkyti miego vietą tetrunka kelias minutes, o jei lyja, tai viską gali padaryti neišlipęs iš automobilio. O lijo daug :).

Kelionė prasidėjo trečiadienio vakare, ir gana ilgą laiką prakiurksoję prie šviesoforų ten, kur remontuojamas kelias, jau sutemus pasiekėme Daugpilį. Į jį pasižiūrėjau pro langą. Gražus pasirodė :). Skubėjome toliau, reikėjo rasti nakvynės vietą. Pagal žemėlapį buvom nusimatę kažkokį ežerą, bet ten pasirodė vien sodybos sodybos ir nėra kur sustoti. Galiausiai, jau visai vėlai radome aikštelę, ten ir sustojome. Palapinę statyti nebuvo jėgų, tad susikūrėme guolį automobilyje. Ir ką. Ir buvo gerai, ryte prabudino lietus. Tad kavą virėme tiesiai mašinoje.

kava

Apskritai pasirodė, kad ta mūsų Almera, labai patogus namas. Pilna visokių padėkliukų, dėžučių, stalčiukų, na žodžiu atidirbta dėl jaukumo. Pirmas rytas buvo nepaskutinis, kai virėmės gėrimą ar valgį viduje, kaip minėjau, lietaus buvo daug :). O pirmoji diena iš viso nepakartojamai šlapia. Purškė ir purškė. Vis pasidžiaugiau, kad keliaujame ne dviračiais ar motociklu.

01-vaizdelis

Kadangi lijo ir lijo, tai važiavome ir važiavome. Mažai kur stojome, bet va kažkuriame latvių miestuke pavėpsojome į siauruką.

1-siauruka

Alūksnėje, nors ir lijo, bet nupėdinome į ežero salą pilies liekanų pažiūrėti. Tų liekanų tai tik šiek tiek akmeninių sienų tėra, o viduryje scena.

2-pilis

Taigi va. Po to važiavom važiavom ir atvažiavom į Estiją, vakarop pamatėm, kad pasieksim Tartu, o aš norėjau tą miestą apžiūrėti atidžiau, tai nusprendėme stoti nakvoti prieš jį. Todėl dar pasisukiojime po rajonus, matėm labai gražių vietų, parkų, upę, kurią turbūt myli baidarininkai, tvarkingus miestukus, nerealiai gražias stovyklavietes, kurių tulikuose net popieriaus yra, kaip kad yra ir malkų, o jos uždengtos stogeliais, kad nešlaptų.

_IGP5795

Antrą rytą, šalia tokios stovyklos mus prižadino grybautojai. Atvažiavo, mes nespėjom net normaliai atsibust, o jie jau išvažiavo su dviem pilnais krepšiais vovieraičių. Normaliai :). Taigi, tą antrą rytą buvo smagu atrasti, kad nebelyja ir pusryčius valgyti lauke.

3-pusryciai

Taigi, o tada buvo Tartu, kuris man labai labai patiko. Ir gražus, ir gana didelis, bet žmonių mažai (man patinka kuo didesni miestai, bet nepatinka žmonės). Gal dėl to, kad dar vasara ir studentai nešurmuliuoja? Viskas man ten patiko, įskaitant ir “Music cafe”, kur gėrėm kavą ir valgėm vištieną sūrio padaže.

4-tartu

5-tartu

 

6-tartu

 

Po Tartu išriedėjome šiaurės link. Ten stabtelėjome prie didžiausio estiško ežero, kuris yra kaip jūra. Tiek savo krantu panašus, tiek įspūdis toks, nes kito kranto nesimato.


7-priesvyt

02-nerkitokranto

03-svyt

Šalia ramu ramu, tik žvejukai zuja. Pasirodė gera vieta atostogauti :).

O toliau buvo Narva. Narva garsi tuo, kad per ją teka to paties pavadinimo upė, kuri skiria Estiją ir Rusiją, ant tilto pasienio postas. O šalia, kiekvienoje pusėje po pilį. Apie pilis galite paskaityti wiki, bet bendras vaizdas visai smagus. Ypač tos patrankos, teisingai nutaikytos.

8-narva

9-narva

Tai čia buvo įdomioji dalis. Ir tik tiek. Nes Narva yra baisiausia ką matėme Estijoje. Na turbūt tą tokį baisumą turi kiekvienas pasienio miestas, bet buvo keista. Įtariu ten toks vietinis Vilniaus kraštas, tik su rusais. Dauguma užrašų dviem kalbomis, Makdonalde iš karto kreipiasi rusiškai (beje, mes beveik visą kelionę kalbėjom tik angliškai, šiaip sau, tiesiog iš principo :). Pilna automobilių su rusiškais numeriais, kurie laikosi taisyklės, kieno didesnis, tas ir pirmesnis. Rimtai. Žmonės vaikšto apsirengę hm… na pvz juodi šortukai su trim juostelėmis, maikė tokia pati ir piderastkė. Aišku, kad su palstikinėmis šliopkėmis. Nors pilna prekybos centrų su normaliomis parduotuvėmis. Žodžiu iš Narvos pasistengėme kuo greičiau išsimėžti. Ir dėl vieno geolobio pasukome link Narva-Jõesuu. Ten nusifotografavau prie maudymosi karietos 🙂

10-karietaite

Ech, geri laikai buvo, kai maudytis galėjai privačiai ir niekas tavo lašinių neapžiūrinėdavo. Narva-Jõesuu irgi labai keista vieta. Labai labai priminė Šventąją. Tik Šventojoje labai baisu ir yra labai daug žmonių (sezono metu), tai estiškame klone labai baisu ir žmonių nėra. Nepakartojama. Prie jūros nebuvome, bet internetuose skaičiau, kad smėliukas ten baltas ir ilgai buvo populiarus kurortas iki Estijos nepriklausomybės.

Atėjo vakaras ir reikėjo važiuot miegoti. Tikslas buvo tas šiaurinis iškyšuliukas. Smagiai iki jo riedėjome iš pradžių dideliu Narva-Talinas keliu, po to GPS išvedė į fainą, bet tamsoje baisoką, vingiuotą keliuką. Iki tikslo nenuvažiavome, nes radome visai šaunią vietą apsistoti. Ant jūros kranto. Berods pirmą kartą gyvenime ir miegojau tokioje vietoje, kur kilsteli galvą ir pamatai daug vandens 🙂

10-miegosim

Ryte vėl pažadino estas su kibiru. Ech, negi ir čia grybauja? Pasirodo, kad renka akmenis :). Pageriam kavos ir traukiam tuos kelis kilometrus į šiauriausią tašką. Ten labai faina ir nemokama poilsinė su staliukais, židiniais, malkomis, ir stovyklautojais. Na ir planuojame siauru 20-50 metrų siaurumo akmentuotu iškyšuliuku eiti apie 1.5km iki galo. Ten paimti šiauriausiai paslėptą lobį. Aš visą laiką krykštauju kaip gražu ir kaip man patinka tokia jūra su visais akmenimis.

11-nord

12-nord

 

Čia buvo viena geriausių kelionėje matytų vietų. Dar viena įdomi buvo netrukus, nes nusivilkom iki buvusios sovietinės povandeninių laivų prieplaukos. Nieko ten jau nelikę, bet modernūs griuvėsiai žavi nemažiau nei visi tie šimtamečiai.

04-laivai

13-povandeniniai

 

Šauni freska.

_IGP5872

Taigi, čia dauguma tikslų jau buvo pasiekta. Sukome namų link. Pakeliui pažiūrėjome Parnu. Taip pat pasirodė žavus miestas. O sustojome vėl ant jūros kranto. Nerealu. Sėdi mašinoje, verdi arbatą, žiūri kaip leidžiasi saulė, ir dar internetas iš kažkur tai yra, tai nėra :). Ėjau pasivaikščioti pajūriu, naktį labai žaibavo. Labai gera paskutinė kelionės naktis. Nuotraukoje mūsų miego kolegos. Vokiečių autobusiukas, kaip ryte pamatėme – lietuvių  automobilis ir toliausiai mūsiškis.

14-kurmiegojom

Prabudę traukėme namo. Niekur nebestabčiojome. Tik vienu metu sugalvojome užsukti į Miunhauzeno muziejų, juk reikia užsidėti kelioninį pliusiuką. Muziejus buvo visiškas pravalas ir neįdomiausia ką matėme kelionėje.

Buvo gerai. Važiuokim dar!

2 thoughts on “Pailgintas savaitgalis Estijoje”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *