Palikit Kalėdas ramybėje…

Pasakykit man, na kas darosi su tom ŠVENTOM Kalėdom? Psichizmas (o yra toks žodis?) kažkoks. Būtinai, blyn, reikia visiems rėkt, kad čia pirkimo, komercinė ir dar bla bla bla kažkokia šventė? Tai ko perkat, ble (sorry jau nebesusilaikiau)? Atrodo parėkaut apie tai kokie visi durniai ir kaip perka perka perka tapo nacionalinis reikalas (na taip ir aš paburbu eilėj stovėdama, tai ką? Lietuvė gi.). Pakeliam akeles nuo TV, kur rodo kašį ir pazyziam kaip dar nėra dovanų, bet visokie bukapročiai sudaro eiles iš/į parduotuves ir be to dar parduotuvėse. O šitas pazyzimas dėl ko? Tik todėl, kad mums, tai yra kiekvienam idividui atskirai, yra nepatogu. Gi prisipažinkime, mes zyziam kiek bus daug žmonių, bet vistiek važiuosim. Tai yra mes patys esame nukreizėję pirkimo maniakai, kurie norėtų, kad kiti tokie nebūtų ir galėtume be eilių apsipirkt. Ane? Tiesa? Pats visko prisiperku, eilių nėra ir Kalėdos nebebūna komercinės. Čia turbūt kiekvienas taip galvoja ar svajoja. Pagalvokim dar. Atsiranda tokių mėgėjų aiškint, kad per Kalėdas svarbiausia dėmesys. Kad ir atvirukėlio pakanka, kad meilę išreikštum, nebūtina virtuvinį kombainą dovanot. Jo jo. Idėja puiki. Bet tą atviruką man vistiek reikia nusipirkti. Taigi aš važiuosiu jo pirkt. Būsiu tarp maniakų ir niekas ten nesigilins ar aš pirkau už litą ar už tūkstantį. Eilė nesumažės. Jau girdžiu penkis balsus sakančius, kad atviruką galima padaryti savo darbščiomis rankelėmis. Sveikinu! Mintis puiki! Pamąstau, kad neturiu nei popieriaus, ką jau ten apie kitas gamybines priemones. Ir vėl įsivaizduoju save eilėje. Dar kažkas man sakė – įškepk Kalėdinių meduolių. Tai ble (ir vėl sorry) gal miltų ir dar ten kažko nereikia pirkti?
Viskas. Išsikalbėjau. Dabar stovėdama milijoninėje eilėje pati atsiminsiu savo įrašą. Kad ne visi pirkimo maniakai. Kažkas gal tik popieriaus mielam atvirukui perka.

12 thoughts on “Palikit Kalėdas ramybėje…”

 1. Nėra čia jau toks keiksmas… 🙂
  Nekeista, kad kritikuojam masių elgesį kaip „tų visų kitų“, nors patys lygiai taip pat elgiamės, įsiliedam į tas mases. Na, juk žmonės esam.
  O manyti, kad kažkas perka popieriaus mielam atvirukui – puiki mintis. :))
  (Man patinka stovėti eilėse, šiaip ar taip…)

 2. Man ir patinka stovet eilese :)Kadangi dazniausiai uzsuku i parduotuve niekur neskubedamas, tai pastovet eilej nesudaro dideles problemos. Jeigu jau labai skubu, tai uzsoku i degaline ko nors nusipirkt arba i atokesne parduotuve. O eiles siaip fun 🙂 Labiausiai patinka stebes zmones, kurie nervuojas ir aiskina kad greiciau greiciau 🙂 smagi juoko doze bun.

 3. Blamba. Tiesiog privalu nupirkti dovanas. Kitaip turėsi patirsi milžinišką nemalonumą, kai gausi dovaną, o pats negalėsi atsakyti tuo pačiu. O kur dar tie visi privalomi dovanų keitimosi ritualai(klydau manydamas, kad jie pasibaigs ties mokykla/universitetu). Vakar kaip zombis tarp beveidžių žmonių klaidžiojau po sumautą Akropolį ieškodamas dovanų. Dar dabar negaliu to slogučio atsikratyti..

 4. Blamba. Tiesiog privalu nupirkti dovanas. Kitaip turėsi patirsi milžinišką nemalonumą, kai gausi dovaną, o pats negalėsi atsakyti tuo pačiu. O kur dar tie visi privalomi dovanų keitimosi ritualai(klydau manydamas, kad jie pasibaigs ties mokykla/universitetu). Vakar kaip zombis tarp beveidžių žmonių klaidžiojau po sumautą Akropolį ieškodamas dovanų. Dar dabar negaliu to slogučio atsikratyti..

 5. Daug keistų ir logiškai nepaaiškinamų dalykų vyksta šiame pasaulyje, žinok. Mėgsta tautiečiai viską daryti paskutinę minutę, mėgsta burbuliuoti dėl visko visada. Bet taigi mes, tai žinodami (juk ne pirmus metus šioj šaly gyvenam, tiesa?), išmokstam mielu būdu tai ignoruoti ir neleisti kitiems gadinti mums puikios nuotaikos, ar ne taip?
  Tikrai taip!!!

 6. Sėdžiu vat dabar ir galvoju – patinka man eilės ar ne? Patinka tada, kai kažkas įdomaus vyksta, kai galiu stebėt žmones. O vien tik stovėt per daug nuobodu. Kūčių dieną mačiau du žmones, na gal jie ir ne bomžai, bet arti to, pirko butelį baltos, bambalį alaus, dar butelį kažko ir kepalą raikytos baltos duonos. Dar ir dovanų maišiuko teiravosi…

 7. Sėdžiu vat dabar ir galvoju – patinka man eilės ar ne? Patinka tada, kai kažkas įdomaus vyksta, kai galiu stebėt žmones. O vien tik stovėt per daug nuobodu. Kūčių dieną mačiau du žmones, na gal jie ir ne bomžai, bet arti to, pirko butelį baltos, bambalį alaus, dar butelį kažko ir kepalą raikytos baltos duonos. Dar ir dovanų maišiuko teiravosi…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *