Savimyliškas konkursėlis arba dovanoju knygų

O kodėl gi ne. Kaip tik turiu čia tokių knygų, kurias perskaičiau ir daugiau to nedarysiu. Ketinau parduot, bet galvoju, kad galiu ir padovanot. Bet negi imsiu ir dovanosiu taip vat  ir šiaip. Neee, aš padarysiu, kad man būtų įdomiau. Tad paskelbsiu gi aš konkursėlį. Paprastas tokis. Čia prirašysiu klausimų, o jūs man prirašykit atsakymų. Komentaruose. Bet jei jau labai labai labai labai kuklinatės tai parašykit emailą (kontaktas dešinėje). Bet jei laimėsit, tai žinokit apie tą meilą papasakosiu 🙂
Ai, tai prieš tai sugundysiu. Ką gi dovanosiu? Kaip jau minėjau – tris knygas. Gal po vieną, gal visas tris vienam. Čia priklauso tik nuo to kiek jūsų atsakymai man patiks. Ir kiek gi žmogiukų dalyvaus. Knygos skaitytos. Tai yra dėvėtos. Bet tvarkingos. Jas gi aš išsiųsiu paprastu paštu. Išskyrus tuos, kuriuos pažįstu asmeniškai. Mat konkursas neturi punkto “draugai, giminės ir meilužiai dalyvauti negali”. Na arba susitarsim kaip nors jau dėl atsiėmimo.
Tad turbūt jau užknisau, o vis dar nepasakiau kokios knygos. Prašau:
1. Rėjus Bredberis “Pienių vynas”
2. Michaelis Endė “Momo”
3. Vladimir Sorokin “Ledas”
Nu tai, ką. Ne tokios ir blogos? Įvairiems pomėgiams. Jūs jau kai dalyvausit tai surašykit eilės tvarka, kokios knygos labiausiai norėtumėt.
Ok, tai dabar konkursas 🙂
1.  Žmonės, kurie skaitote visus mano prieinamus blogus, klausiu jūsų, kodėl tai darot? Nes jums įdomu KĄ aš rašau, ar nes jums tiesiog įdomu, kad AŠ rašau, tai yra mane sekiojat:). Žmonės, kurie neskaito mano visų prieinamų blogų, kodėl gi jūs neskaitot?
2. Papasakokit man, mielieji, kokie jūsų manymu yra mano trūkumai. O jei galvojate, kad tokių nėra, tada sufantazuokit :).
3. Papasakokit man, kodėl jūsų manymu aš buvau nustojusi rašyti Niekiviskmėjinėjimus. Tiems, kas tokio fakto nežino: daugiau nei metus šito blogo nebuvo, o tada jis vėl atsirado ir yra tęsiamas nuo tos pačios vietos, kurioje buvo dingęs :).
4. Parašykit man, kaip jūs įsivaizduojate standartinį mano rytą, eilinę darbo dieną.
5. Parašykit penkis faktus apie mane, kuriuos manote žiną (pvz., Salomėja šiais metais perskaitė daugiau nei 100 knygų, arba Salomėja vakarais mėgsta žiūrėti žinias per TV). Jei nieko nežinot – fantazuokit. Linksma gi.
Kaip ir užteks, ne kas per daug, tas į kūną, ar ne? Atsakymų ilgis neribojamas, tačiau ribojamas trumpis. Norėčiau, kad kiekvieno punkto atsakas turėtų bent 10 žodžių. Čia ne prievarta, bet smagu gi, kai yra ką paskaityti. Konkursas pasibaigs spalio 31 d. Laimėtojus paskelbsiu lapkričio 1 dieną.
Beje, numačiau galimybę, kas bus jei neatsiras dalyvaujančių. Čia jums ne “like” feisbuke paspaust, čia daryt kažką reikia! Todėl gali nesusidaryti darančių. Tada aš tas knygas tiesiog parduosiu ir nusipirksiu kokią nors kitą 🙂 Xa xa! Tai pradedam!
P.S. Pasidalink su draugais! Knygos yra geras daiktas.

32 thoughts on “Savimyliškas konkursėlis arba dovanoju knygų”

 1. Rokai, Rokai, bet taisyklės tokios lanksčios, kad visai gali laimėt, iškelt sąlygas prizus gaut asmeniškai… Na ir norėjosi primint, kad tie, kuriems knygos neįdomios – vistiek gali dalyvaut!!! Juk smagumas svarbiausia, ne?

 2. įkalbėjia:
  1. iš pradžių buvo įdomu KAS, dabar labiau įdomu KĄ (bet ne viskas)
  2. būsiu mandagus 🙂
  3. mįslė, kurios atsakymą norėčiau žinoti.
  4. visi mes spoksom į monitorius.
  5. iš miegamojo rajono (1) persikrausčiusi arčiau centor (2) knygų griaužikė (3) ten nusivežė (4) ir kelis savo kurtus paveikslus (5)

 3. 1. Skaitau tik Šiukšlynėlį. Nes patinka aiški ir konkreti tavo nuomonė. Triliktukų nemėgstu, nes esu prietaringa. Apie šį tinklaraštį sužinojau tik vakar. Bet tikriausiai neskaitysiu…
  2. Aišku, kad didžiausias tavo trūkumas yra, kada tavo nuomonė nesutampa su mano apie tą pačią skaitytą knygą. Nusiviliu tada tavimi :))
  3. Nes tau labai labai labai labai labai nusibodo tai daryti. (10 žodžių!)
  4. Ryte, vonioje trini sugniaužtais kumštukais akis ir bandai sugalvoti – o ko galiu nedaryti šiandien, bet padaryti rytoj? :))
  5. Salomėja yra raudonplaukė(1), ryžtinga(2), neprietaringa(3), mokanti skaityti(4) moteris(5).(kad atitiktų reikalavimus, galiu dar keturis kartus parašyti Salomėja :))

 4. 1. Žmonės, kurie skaitome šį blogą, darome tai tik todėl, kad jį vienintelį žinome. Jei išduosi daugiau blogų, skaitysime ir juos, nes juos irgi žinosime. Priežastys lyg aiškios, pasekmės – irgi.
  2. Fantazuojam.
  3. Mūsų manymu, buvai nustojusi, nes norėjai studijuoti plotų, skirtų triufelių auginimui, apsaugos nuo vabzdžių, skruzdėlių ir briedžių, vadybos specialybę, ir tam intensyviai ruošeisi. Po to apsigalvojai. Visa kita – tik detalės.
  4. Standartinis rytas-diena. Sapno sutartis su realybe ir laipsniškas transformingas į ją, pikselių ryškėjimas, stryktelėjimas, žadintuvo medžioklė su varovais, ražymasis, nepataikymas į tapkę, žioptelėjimas pro langą, pasisveikinimas su termometru, sliūkijimas duoklėn gamtai, mieganykštukių atgramdymas duše, šukavimasis, muturiavimasis, arbatos ceremonija, nešiojamo altoriaus įjungimas, meldimasis, lančas, meldimasis, vakarienė, meldimasis, altoriaus išjungimas, demuturiavimasis, plumtelėjimas, realybės sutartis su sapnu, transformingas…
  5. Salomėja yra nuo Aukštaitijos. Salomėja mėgsta raudonai. Salomėja verčiau nešios dekolte, negu galife. Salomėja dar nebandė šaudyti fortepijono formos grumsteliais iš laidynės, balkone, taip, kad skrisdami ir krisdami maži fortepijonukai sudžergžtų paskutinį akordą. Salomėja negali nemirksėti.

 5. Mes čia ne konkursui, o šiaip pasitūsint 🙂 Knygos neužmotyvuoja, ypač popierinės, o vat iššūkis fantazijai, – gal. Visos knygos, išskyrus kai kurias filosofijas originalų kalbom, – promechaniškos. Ir ką jose sužinosime naujo? Kaip DAR kitokiu kampu, tačiau vis tomis pačiomis priemonėmis suvokiant, paanalizuoti tuos pačius reiškinius? Ir dar įsigudrinti iššaukti vieną-kitą emociją? Ir tave paperka tokia knygos paskirtis?..
  Trūkumai? Turbūt kaip ir pas visas Salomėjas. Nosytė, ausytės, akytės, burnytė, e.., o.. Viso – devyni įtrūkimai ar įplyšimai, dar liaudyje vadinami, trūkumai 😉

 6. Mane tai kiek glumina tie, kas labai gerai žino visa ko paskirtis. Žmonės kalba, kad ministeris dabar vienas labai gerai žino moterų paskirtį. Ir panašiai, gi. Aš kuo daugiau galvoju tuo mažiau tų paskirčių gi žinau, gi.

 7. Argi žmonės negali turėti savo nuomonės? Svarbu, kad tu turi savo.
  Ir dar. prašai, kad pasakytų tavo trūkumus. kas nors pareikš nuoširdžią anonimišką nuomonę ir vėl įsižeisi. gal pakeisk antrą klausimą “į privalumus” ?

 8. lorencapelegrini, o kas tau sakė, kad įsižeidžiau? Bailys anonimas jau n-tąjį kartą ateina pasidalinti savo žiniomis, kaip REIKIA suprasti tą ar aną. Užsimiršau, kad kažkada pasižadėjau tiesiog ignoruot. Ačiū, kad priminei:) Manęs paklausė ar mane “paperka tokia knygos paskirtis”. Tarsi Ta paskirtis yra konstanta. Logiškiau gal būt klausti “ar mane papirktų, jei knygos paskirtis būtų tik tokia”. Bet logikos klaidos atleidžiamos tik tiems, kas jas padaro nepiktybiškai.
  Vakar gi rašei, kad neskaitai šito blogo, todėl visai atleistinas manymas, kad įsižeisiu jei kas parašys mano trūkumus. Ir kam keist “į privalumus” jei esu vienas didelis nuostabus susireikšminęs savimyliškas privalumas? Žmonėms net galvos nereiks gi sukt, nu 🙂

 9. 1) Nėra jokių apribojimų/apibrėžimų nei dėl anonimų, nei dėl bailių. O gal ką praleidau?
  2) Nėra apribojimų dėl nuomonių reiškimų.
  3) Nėra PRINCIPINIŲ apribojimų blogui, nebent jis – uždaras.
  4) Tu rašai “logikos klaidos”. O ar bent žinai, kiek egzistuoja logikų? O algebrų?
  O proto rūšių? O ginčų dėl žmogaus paskirties/vietos/prasmių ir folosofijų krypčių?
  P.S. Jei kažkas trukdo/elgiasi neadekvačiai, siūlau įvardinti tai aiškiai, arba sukurti FAQ blogo komentatoriams

 10. leisiu sau pacituoti Prechtą, cituojantį Nyčę 🙂
  „Kažkur viename atokiame, į begalę saulių sistemų žaižaromis išsiliejusios visatos kampe buvo kadaise žvaigždynas, kuriame protingi gyvūnai atrado pažinimą. Tai didingiausia ir apgaulingiausia “pasaulinės istorijos” akimirka: vis dėlto tik akimirka. Po kelių gamtos atodūsių tas žvaigždynas sustingo ir protingieji gyvūnai turėjo mirti. — Jei kas nors pasektų tokią pasaką, jis vis dar nebūtų pakankamai išmoningai pavaizdavęs, koks apgailėtinas, koks miglotas ir trumpalaikis, koks betikslis ir atsitiktinis atrodo žmogaus intelektas gamtoje; kai šio vėl neliks, bus nieko neįvykę, nes tas intelektas neturi kokios nors misijos, kuri peržengtų žmogaus gyvenimo ribas. Jis yra grynai žmogiškas, ir tik jo turėtojas ir kūrėjas vertina jį taip patetiškai, tarsi nuo jo priklausytų pasaulio egzistencija. O jei galėtume susikalbėti su uodu, sužinotume, kad ir jis su tokiu pat patosu zvimbia oru jausdamas savyje skriejant šio pasaulio centrą.“
  man labai įsiminė vieno dėstytojo mintis — „bijokite tų, kurie sako, kad žino“. tai va ir bijau, iš tikrųjų. O jums nenuobodu gyvent, kai jau taip viską žinot?

 11. Nyce kaip Nyce, turi savo nisa ir vieta, nei pridesi, nei atimsi. Tiksliau, papildyti ji galima butu. Bet norejau ne apie tai. Klausimas turbut adresuotas visiems? Su uodu susikalbeti galima, bet reikes po to ilgai irodineti psichiatrams, kad esi ne uodas 🙂 o mano 1 destytuvas sakydavo mazdaug: Nebijau tu, kurie sako, kad zino. Ir apskritai mazai ko bijau, neturiu ka prarasti. Skirtumas tarp ziniu, kurios visos yra vakarykstes, ir cia-ir-dabar didziulis. Panasu, kad be isivaizdavimo, jog be ziniu nieko daugiau nera, nieko daugiau neturime. Arba nesame informuoti?

 12. Manding tai reikėtų uždaryti tik tuos, kurie kontinuumą bando suskliausti į skaitlias aibes – aka determinizmas :))) Bet tai tik mano nuomonė, šiaip jau kol deterministas sau determinuoja ir man neperša savo nesamonių tai jis man netrukdo. Bet.

 13. Kontinuumas vs determinizmas… Ir viso labo? Silpnokai kazkaip, mokykla pakvipo 🙂 Siaip jau niekas nieko niekam nie su kuo niekada. Nepersa. Kaipgi ipirsi jai pvz neidomu, kas nenori neima. Ar korektiskai suvokiu? Pataisykit ar ka? Bet, alio! Ar mes ne per daug i pievas? Postas juk apie visai ka kita. Gerbkime autore ir seimininke. Cia pasiulymas

 14. 1. Tavo blogą užtikau visai atsitiktinai, eilinį kartą ieškodama kažko naujo apie knygas. Tuomet perskaičiau visus tavo postus, parašiau daugybę komentarų ir gavau nuo tavęs “pylos” už tai 🙂 Bet vistiek nenustojau skaityti ir kartais pakomentuoti. Man įdomu ką TU rašai, būna blog’ų apie knygas, tačiau gana nuobodūs, neužkabina, pamiršti net grįžti ir pažiūrėti atnaujinimus, o tavo patikrinu kartais kelis kartus per dieną. patinka stebėti, ką tu skaitai, ar mūsų nuomonės sutampa, kur išsiskiaria. Nemažai jau tau patikusių knygų (M. V. Llosa) įsirašiau ir į savo sąrašą. Blog’as apie 13 namus tai nustebino, nes niekad nemaniau, kad gali būti tiek daug namų ir, kad kažkam tai patiktų.
  2. Trūkumai? Sunku sugalvoti. Kartais norisi ilgesnio knygos aprašymo, kartais jaučiasi cinizmas iš postų ir nekultūriškai kalbant “što za ja” 🙂
  3. Net neįsivaizduoju, nes apie šį blog’ą sužinojau tik dabar 🙂 Gal dėl to, kad nebuvo laiko visiems? O kokybė geriau nei kiekybė. Tiek knygų skaitant, nesupykčiau, jei orientuotumeisi tik į šį blog’ą 🙂
  4. Pramiegi, nes vėl iki paryčių skaitei knygą, greit nusiprausi, spėji pasidyti tik blakstienas, rūbai jau suruošti iš vakaro ar bent jau apgalvota, ką reikės rengtis. Įsimeti dar vieną knygą į rankinę (ką gali žinoti, gal pavyks kada paskaityt), išleki iš namų, paskui grįžti patikrinti ar tikria užrakinai 😀
  5. Salomėjai, kaip ir man, nepatiko “Šveikas”; Salomėja visai nežiūri TV ir vakarais skaito tik knygas; Salomėja perskaito dvigubai daugiau knygų per metus nei aš; Salomėja gautus atvirlaiškius deda į dėžutę; Salomėja daugiau skaito knygų iš bibliotekos, nei iš savo namų kolekcijos 🙂

 15. >Svečias (tas kur nepagarbus, nes, matyt, jaunas)
  Viso labo ar ne viso labo, bet jei darai tokį daiktą tai aktualu. Šiaip su tavim nelabai eina diskutuot, nes vietoj argumentų pereini į asmeniškumus. Č.

 16. Kontinuumas ir determinizmas – dvi komponentes, kurias teturi linijinis protas. Manau, kad po Hegelio “Proto logikos” sioje sferoje nebera ka veikti, nes visos variacijos tera tik variacijos seno, senai nuciulpto is visu pusiu instrumento – 2lypio proto. Po “Proto Logikos” visais kartais “uzsikisdavau uz dirzo” visus diskutuotojus, kukie jie bebutu, kiek tai betruktu, ir namanau, kad tu isimtis, g12, tu jau neuzsigauk. Jei nori ivaldyti KITOKIUS instrumentus, nei 2lypis protas, cia jau kita kalba. Bet as cia tau silpnas patarejas, ypac matant tavo didziule “mase” ir argumentu troskima priezasciu-pasekmiu raizgalyneje/narve. Zinai, man patiko 1 pazistamo pasaulejautos nehaliucinavimo rodikliai, nelinkinsiu kol kas. Minimum 3 Sveikatos: psichine, fizine ir socialine (i kuria ieina ir finansine). Visa kita neidomu. Nu, tiesiog, atsibodo tas pats per ta pati, supranti? Netgi posakis “jei tu toks protingas, kodel toks biednas” paseno. “Kodel toks ligotas” netgi irgi nebetinka. “Kodel toks dvilypis” jau panasiau :-D. Ar 2 zmogaus riba? Aisku, kad ne. Tam pilna argumentu, bet nenoriu plestis. Bet cia ir tai tik, kas liecia statika. Kad judeti samones pletros paiesku link, reikalingi stimulai, kurie, is mano patirties, pasireiskia kaip samones nepasitenkinimai, kuriu dalinis atvejas – kancia. Tik deka disharmoniju as pradedu ieskoti, nezinau kaip tu. Cia paskutinis mano kamentas, nes mus tuoj Salomeja uzbanins 😀 Ir jokiu asmeniskumu. Neturiu pries nieka nieko pries ir nesu nusiteikes nieko mokyti, ypac pries ju norus. O kai blogo seimininkas truktelna stopkrana, daugiau nebesirodau. Nes zmogus zmogui… Atspindys.

 17. Gerai pavarei, Jauneli! Ne kasdien pasitaiko idomiu komentaru, nors ir offtopic. Baninti nebent del offtopiko? Bet taisykliu komentatoriams lyg ir nematau? Jus, zmones visai glusi! Rasot bloga, leidziat komentuot, skelbiat konkursus ir dar pretenzijas reiskiat komentatoriams? Pabuskit! Ko tik nedaro, kad blogus skaitytu ir komentuotu! G12? Cia tavo nikas? Trumpas? Apie ka tu cia? Jei G, tai turetu buti gylis, o ne ilgis? :))) O Hegelis ir Afrikoj Hegelis. Tik jo veikala greiciausiai turejai “Logikos mokslas”? Kietas riesutas, ne visa ikandau, bet galim diskutuot, jei nori. Tik gal ne cia?

 18. Asmenybės susidvejinimas? Trejinimas? Ir t.t 🙂 Čia kai nėra su kuo pasikalbėti tai su savim pasidiskutuoji apie išgūglintų knygų pavadinimus? Keep going! http://www.day.lt/ viską paaiškina.

 19. Bet tai kaip tau, žmogau (čia aš apie tą su keistais komentarais), sunku turėtų būt gyventi… Aš apie bet kurį, vartojantį tokias frazes kaip “pasaulejautos nehaliucinavimo rodikliai” pasakyčiau.

 20. Tiesa, Salomeja tavo blogs prasideda Niekivisk-. Nenauja ideja apjungti priestarybes. Gal todel lenda keisti komentarai ir is taves tikisi kazko daugiau

 21. O kas? Taigi komentarai konkursui nekenkia. Ypač tie, kurie tėra tik spamas. Visi kiti normalūs gi 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *