978(4) Michael Connelly “Vėlyvasis šou”

Michael Connelly “Vėlyvasis šou”

Mano įvertinimas: 2/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).

Mano komentarai: Knygos viršelis jau labai seniai krito man į akį. Vis užkabindavo ir kai jau radau ją bibliotekoje, parsinešiau. O taip, kartais ir gražus paveiksliukas nulemia sprendimą, ką jau čia.

Detektyvas kaip detektyvas. Ne toks geras, kad aš svajočiau apie seriją, bet ne toks blogas, kad žiovaučiau ir dairyčiausi, ką įdomesnio paskaityti.

Nors skaitau daug įvairių šalių detektyvų, visgi čia man keistoka pasirodė pati policijos sistema, kuomet yra naktinė detektyvų pamaina, kurie ryte perduoda naujas bylas dieniniams ir jų nesprendžia. Ir tokiose pamainose dažniausiai dirba prasikaltę ir “ištremti” policininkai. Tokia yra ir pagrindinė veikėja, kuri į vakarinę pamainą pateko po to, kai seksualiniu priekabiavimu apkaltino savo skyriaus vadovą. Ir, žinoma, nieko neįrodė.

Kadangi moteris yra gabi detektyvė, ji negali taip jau imti ir ryte pamiršti, kas nutiko per naktį, todėl įsivelia į įvairias istorijas ne pagal savo statutą. Visgi, knyga tuo metu man pasirodžiusi, kaip gana įtraukianti, dabar jau pradeda blėsti iš atminties. Tad tikrai ne iš tų, kurias rekomenduočiau, kai kas nors manęs paprašytų pasiūlyti detektyvą.

Oficialiai:  Renė Balard dirba Holivudo nuovados naktinėje pamainoje, arba „vėlyvajame šou“, kur pradeda tirti daugybę nusikaltimų. Bet nė vieno tyrimo detektyvė nebaigia, nes ryte bylas privalo atiduoti kolegoms iš dieninės pamainos. Kadaise daug vilčių teikusi pareigūnė buvo pažeminta pareigomis, nes išdrįso pateikti lytinio priekabiavimo skundą prieš viršininką. 

Bet vieną naktį jai atitenka dvi bylos, su kuriomis ji nenori atsisveikinti: žiauriai sumušta prostitutė buvo palikta mirti automobilių stovėjimo aikštelėje, o per šaudymą naktiniame klube nužudyta jauna moteris. Balard pasiryžta išaušus dienai nepasiduoti ir tyrimą tęsti. Nepaisydama viršininkų įsakymų ir savo pačios porininko norų, ji dienomis dirba prie bylų, o naktimis patruliuoja vėlyvajame šou. Byloms vis labiau susipinant, Balard po truputį artėja prie savo pačios demonų. Ima aiškėti priežastis, kodėl nepalieka šio darbo, nesvarbu, kokiomis užduotimis ją užverčia viršininkai.

Gairės sau: KPS: 400 Kb 2018 11 04

Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook

Mano parduodamos knygos

Dar viena vieta, kur rašau apie knygas: www.venividi.lt/straipsniai/category/knygos/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *