974(73) Arturo Perez-Reverte “Diuma Klubas”

Arturo Perez-Reverte “Diuma Klubas”

Mano įvertinimas: 1/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).

Mano komentarai: Prisipažinsiu, kad nesu didelė knygų apie knygas gerbėja. Iš viso, jos kaip daiktas, kaip objektas, mane nelabai jaudina ir niekada nesuprasiu žmonių, kurie baisiausiai pasipiktina, kai pasidedi knygą ant žemės, čia gi šventas daiktas! Na, pas mane jos mėtosi visur, kažkada ir kavos staliuką atstojo, kol neturėjome. Daiktas kaip daiktas, svarbiau man istorija, tad jei nebūtų kitos formos, tiktų ir pagaliuku ant smėlio . Na, o mano rankose “Diuma Klubas” atsidūrė, kai bibliotekoje neradau nieko įdomesnio.

Taigi, kaip sakiau, tai yra knyga apie knygas, kurioje veikia tokie herojai, kaip knygų medžiotojas pagal užsakymą ieškantis retų egzempliorių kolekcininkams. Jo draugelis tokių knygų pardavėjas, Diuma ekspertas, dėstytojas, rašytojas, dar vieno kolekcininko našlė, šėtonu prisistatanti mergina ir keletas kitų epizodinių bičų.

Šiaip gana sunku suprasti apie ką ši knyga. Ar apie rankraščio originalumo patikrinimą, ar apie šėtono kultą, ar apie tris muškietininkus. Visko daug, vienu metu vystomos kelios susikertančios istorijos, kurios nelabai siejasi. Įpinta ir absurdiškų elementų, kuomet knygų medžiotoją bandoma pavaizduoti kaip d’Artanjaną, kurį persekioja Miledi su draugais. Nors autorius yra labai giriamas ir turi savo gerbėjų ratą, bet ta knyga labai ne mano.

Oficialiai: Laisvai samdomas retų knygų medžiotojas Lukas Korsas gauna iš pažiūros nesudėtingą užduotį. Artimas bičiulis paprašo jo nustatyti garsaus Aleksandro Diuma romano „Trys muškietininkai“ rankraščio skyriaus „Anžu vynas“ autentiškumą. Tuo pat metu aistringas demonologijos specialistas žūtbūt trokšta išsiaiškinti, ar jo turima XVII a. viduryje Venecijoje išleista ir per stebuklą inkvizicijos laužo išvengusi knyga, kurioje esą atskleistos velnio prisišaukimo sąlygos, yra tikrasis originalas. Korsas turi palyginti ją su kitais dviem egzemplioriais, priklausančiais žinomiems bibliofilams Portugalijoje ir Prancūzijoje. Jis imasi darbo, tačiau netrukus pastebi, kad šios knygos domina ne tik jį.
Knygų detektyvo pėdomis seka Diuma romanų herojus primenantys šešėliai – Rošforas ir Miledi. Kelionėje prie Korso prisijungia ir dar vieno žymaus rašytojo – Arturo Konano Doilio novelės veikėjos Irenės Adler vardu prisistatanti jauna mergina. Mėgindamas perprasti šio žaidimo esmę ir ieškodamas likusių satanistinio vadovėlio „Devyneri vartai“ egzempliorių Korsas įsisuka į mįslingų įvykių verpetą, kurio gelmėse ryškėja negailestingo žudiko paliekami kruvini pėdsakai.

Gairės sau: KPS: 440 Kb 2018 10 20

Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook

Mano parduodamos knygos

Dar viena vieta, kur rašau apie knygas: www.venividi.lt/straipsniai/category/knygos/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *