819(76) Jo Nesbø "Nemezidė"

Nesbo_nemezide_72max_p1Jo Nesbø “Nemezidė”
Mano įvertinimas: 3/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).
Mano komentarai: Valio valio, pagaliau perskaičiau paskutinę neskaitytą Hario Hūlės serijos knygą. Taip jau gavosi, kad seriją skaičiau ne iš eilės. Pradėjau nuo “Pentagramos”, po to “Raudongurklė”, vėliau visos iš eilės praleidžiant “Nemezidę”, na o dar vėliau gi pirmosios dvi knygos. Ir dabar ši. Pamenu, kai bibliotekoje darbuotoja aiškino merginai, kad jokio skirtumo eiliškumas nesudaro, nes bylos vistiek skirtingos. Na taip, laba diena. Nelabai mėgstu bibliotekininkes su tokiais patarimais. Iš tiesų nieko smagaus gi skaityti apie veikėjus ir žinoti, kad kai kurių ateityje nebebus, nes šiuos ištiks ne koks likimas. O ir apie pačią istoriją, kažkur ateityje buvo užuominų. Taip kad…
Na, o kalbant apie knygą, tai šališka aš būti negaliu. Tiesiog labai mėgstu Harį. Artimas man jis toks, man tik įdomu ar Nesbo turėjo realių bėdų su alkoholiu, ar ne, nes labai jau pažįstamai viską aprašo.
O šiaip man atrodo, kad man gyvenime užtektų vos poros rašytojų, ir aš skaityčiau ir skaityčiau jų serijas kol mirčiau ir nieko man daugiau nereikėtų :D.
Oficialiai: Viename Oslo banke kaukėtas plėšikas įremia šautuvą banko darbuotojai į galvą ir liepia skaičiuoti iki dvidešimt penkių. Pinigai į krepšį sukrauti, tačiau keliomis sekundėmis per vėlai – darbuotoja nužudoma, o du milijonai Norvegijos kronų dingsta be pėdsakų. Žiaurūs bankų plėšimai tęsiasi…
Ryte, po audringo vakaro su buvusia mergina Ana Betsen, detektyvas Haris Hūlė pabunda kamuojamas pagirių ir neatsimena, kas įvyko per pastarąsias keliolika valandų. Negana to, tą pačią dieną Ana randama negyva savo miegamajame – įtariama, kad tai savižudybė.
Detektyvas Hūlė, patyliukais nagrinėdamas Anos mirties aplinkybes, bankų plėšimo byloje atranda giją, vedančią į kalėjimą, kur bausmę atlieka vienas žinomiausių Norvegijos bankų plėšikų. Kuo labiau detektyvas gilinasi, tuo aiškiau mato, kad Anos mirtis kažkaip susijusi su įžūliais bankų plėšimais.
Žymos sau: KPS: 464  Kb 2016 09 11
Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *