643(63) Marya Hornbacher "Iššvaistytas gyvenimas. Memuarai apie anoreksiją ir bulimiją"

issvaistytas_gyvenimas_z1Marya Hornbacher “Iššvaistytas gyvenimas. Memuarai apie anoreksiją ir bulimiją”

Mano įvertinimas: 2/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).

Mano komentarai: Tai nėra lengva knygelė apie lieknėjimą bei grožį, tai tikri autorės memuarai apie… …iššvaistytą gyvenimą. Tiesa, aš nežinau, kokiai auditorijai yra taikomas pasakojimas. Sergantiems valgymo sutrikimais, gyvenantiems su sergančiais, visuomenei, kuri su tuo niekada nesusidūrė ir anoreksiją bei bulimiją laiko fifučių liga?

Aš pati esu mergina su viršsvoriu ir mano grožio idealas nėra putni moteris, mano grožio idealas net nėra liekna moteris, man atrodo, kad gražiausios yra tos perdėtai plonos merginos, skeletinės manekenės ir pan. Vyrai su tuo nesutiktų, ar ne? Bet idealai yra idealai. Todėl skaitydama knygą aš nesigailėjai tos moteris, aš jai truputį pavydėjau. Rimtai. Ir tai mane gąsdina, nes memuaruose rašoma apie daugybę metų bado, vėmimo, vėl bado ir vėl vėmimo, apie tai kaip maitinamasi cukrumi, garstyčiomis, morka, kaip vėl vemiama, o bulimija keičiama anoreksija, šalia derinama daug daug sporto. Apie narkotikus, nes taip lengviau ir visišką savęs kankinimą.

Pagrindinis minusas, kad mane labai glumino ir stebino visų bėdų pradžia. Truputį sunku patikėti tuo, kad jau 3-4 metų vaikas galvoja apie savo storumą, kad nei iš šio, nei iš to išsivemti sumano devynmetė ir taip pradeda daugiametę bulimiją.

Šioje knygoje telpa ne tik valgymas ir vėmimas, čia rašoma ir apie gydymo eigą, apie tai kaip sekėsi, apie santykius su šeima, kuri kaip dažniausiai ir nutinka, nenori matyti, apie visuomenę ir liesumo kultą. Tikrai verta perskaityti, ypač jei nežinote kas tai per ligos, kaip jos prasideda, kodėl taip sunku išgyti. Iki galo ir neįmanoma, kaip ir alkoholikams ar narkomanams.

Oficialiai: Kas atsitiko, kad talentinga jauna moteris karštai įsimylėjo alkį, narkotikus, seksą ir mirtį? Nors penkis kartus gulėjo ligoninėje, metų metus lankėsi pas psichoterapeutus, prarado šeimą, draugus, darbus ir net menkiausią suvokimą, ką reiškia būti „normaliai“, Marja Hornbaker (Marya Hornbacher) niekaip negalėjo liautis mylėjusi savo anoreksijos ir bulimijos, kol itin baisus valgymo sutrikimo priepuolis koledže atėmė paskutinius savidestrukcijos „romantikos“ likučius. Vaizdinga, atvira ir emociškai skausminga jos prisiminimų knyga Iššvaistytas gyvenimas – tai pasakojimas apie vienos moters kelionę į tamsiąją tikrovės pusę ir sprendimą rasti savo išsigelbėjimo kelią. 

Žymos sau: KPS: 392, KN, 2014 07 23

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *