477(1) Deborah Harkness "Raganų valandos"

Deborah Harkness “Raganų valandos”
Mano įvertinimas: 3/3 (1 – nors ir skaitomas, ale vistiek šūdas, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).
Mano nuomonė: Trumpai pasvarsčiau ar vertinti knyga dvejetu ar trejetu. Truputį supykdė faktas, kad tai ir vėl yra serija. O tai reiškia, kad prabėgs “šimtas metų” kol sužinosiu kaip ten viskas buvo toliau. O gal gyvenime bus viskas taip, kad ir nesužinosiu :). Pagalvojau apie save negalinčią atsitraukti ir visgi skyriau 3. Labai tinkamas skaitaliukas Helloweeno, Visų šventųjų, Vėlinių progomis.
Man regis kiekvienas “Obuolio” leidyklos knygų skaitytojas turi periodiškai paburnoti apie raides ir tarpus. Raidės šioje knygoje gero dydžio, bet su tarpais tarp eilučių vistiek bėda :).
Grįžkime prie turinio. Šios knygos užsimaniau dėl jos pavadinimo, žanro ir storumo. Nes norisi bent tris dienas skaityti. Ir dar dėl vampyrų, kuriems nepaisant Saulėlydžio aš vis dar jaučiu silpnybę. Į saulėlydį čia panašumo tik tiek, kad mergina įsimyli vampyrą. Tačiau ji yra ragana. Ir dar ne bet kokia. Raganoms ir vampyrams nevalia vienas kito mylėti, čia ir kyla pagrindinė knygos problema. Ir dar viskas susiję su alchemija. Auksas + sidabras, saulė + mėnulis, filosofinis vaikas ir akmuo. Autorė visai vykusiai įpynė istorijų, detalių ir veikėjų (vampyrų, raganų, demonų). Tikrai šiuo momentu norėčiau skaityti toliau.
Oficialiai: Jauna mokslininkė, daktarė Diana Bišop, Oksfordo Bodleino bibliotekoje nagrinėja alchemikų rankraščių archyvą. Vienas itin senas, iš septynioliktojo amžiaus alchemiko Elijo Ešmoulo kolekcijos, pažymėtas Ešmoul 782, kelia dvejopus jausmus. Iliustracijos keistos. Trys puslapiai dailiai išpjauti. Žodžiai mirga puslapiuose. Diana supranta, kad šis palimpsestas yra rašymui antrą kartą panaudotas pergamentas, pilnas burtais apsaugotų okultinių žinių. Palietus „knyga atsiduso“. Ar taip yra todėl, jog Diana yra ragana, nors ir paneigusi savo prigimtį? Ar todėl, kad aptiko tai, kas senų seniausiai buvo pamesta, o ji yra vienintelė, galinti įveikti magišką užraktą? Kad ir kaip būtų, aišku viena: nuo šiol ją stebi daugybė akių…
Puslapių skaičius: 704
Knyga nuosava.
Perskaityta 2012 11 02

15 thoughts on “477(1) Deborah Harkness "Raganų valandos"

  1. gal ir skaitei el.knygą? turėčiau klausimėlį tada: ar knyga kaip nors apsaugota? ta prasme, ar leis keisti jos formatą? mano skaityklė nevalgo to, kurį siūlo obuolys.

  2. aaa, užtat aš nusprendusi Kindle nepirkti. Kaip ir kokio mac. Nesinori prisirišti tik prie vienos parduotuvės.

  3. Prie parduotuvės ir nepririša, galima iš bet kur pirkti, tik reikia atrkeipti dėmesį į siūlomą formatą. Šiaip, nemažai formatų valgo kindle’as. be to yra krūva programėlių, kurios gali konvertuot iš vieno formato į kitą, pvz., Calibre.

  4. PranykusTolumoj, bet bėda ta, kad kiti e-knygų gamintojai pirkėjams nelabai gali siūlyti Mobi formatą. Beje, knygos.lt savo spaudos pranešimuose nurodo, kad pas juos knygos ne tik e-pub, bet ir pdf, tai va čia jau lyg ir neturėtų kilti bėdų?

  5. Bandžiau savo Kindle sumaitinti pdf š… gavosi:))) Nė velnio jis nevalgo kol per visokius kalibrius nepervarai ir tai ne viską pavyksta suvartyti, taip ir apsaugomos autorinės teisės:)))

  6. Piratinį. Norėjau pirkti e. knygą, bet ir man neramu, jei ten kokios apsaugos, tai kaip ją į kindle įkelti. Gal reikės pabandyti nusipirkti, nors ir tos pas mus brangios. Perspėjo mane dėl šios skaityklės, bet, kad labai norėjau:))))

  7. Edita, tai apie piratinius kita kalba. Ten jau kiti niuansai. Knyga nuskenuojama, ne visada su atpažįstamu tekstu, jei su atpažįstamu tekstu, tai ne visada su gera koduote ir t.t. Paieškok internete oficialių nemokamų pdf ir pamėgink.

  8. Pasigailėjau, kad nusipirkau, bet dar labiau gaila prie jos praleisto laiko. Nežinau kodėl, bet senai skaičiau tokį niekalą, kuris taip nuvylė. Tikėjausi kažko … O gavosi šnipštas. Lyg ,,Saulėlydis”, bet kažko per mažai, lyg meilės romanas – bet kažko per daug. Žodžiu KAŽKAIP ir tiek … Šiai knygai turėjau didesnių lūkesčių.

  9. 🙂 Kas pririšęs laikė prie tos knygos? Ir kokių jau ten lūkesčių gali turėt iš vampyrinės istorijos?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *