338(11) Tess Gerritsen "Dvynės"

Tess Gerritsen “Dvynės”
Mano įvertinimas: 3/3 (1 – nors ir skaitomas, ale vistiek šūdas, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).
Mano nuomonė: savaitgalio pasisvečiavimas. Naršau svetimoje lentynoje, ieškau ko nors tolio lengvo vienai dienai, kad vėliau skolintis nereikėtų. Išsitraukiu “Dvynes”. Autorė man nematyta negirdėta, aprašymas skamba nesudėtingai. Ko tikėjausi, tą ir gavau. Kelios valandos, knyga įveikta, ji įdomi, įtempta. Daug visko vyksta, dargi ir šiurpu. Pabaiga kiek netikėta. Jei atvirai, tai apie tai net nebuvau pagalvojusi. Vien dėl to turbūt pasižiūrėsiu ką ten gero dar ši autorė parašiusi.
O istorijos pradžia tokia. Grįžta gydytoja iš Paryžiaus, o prie namų policijos švyturėliai švytuoja. Pasirodo po langais kažkas nužudė moterį, o identiška daktarės dvynė. Apie kurios egzistavimą aišku ši nežinojo. Pasikapsčius paaiškėja, kad mamytė jų psichopatė žudžiusi nėščias moteris ir sėdi kalėjime. Ale moteris vis dar žudo kažkas. Na tai jau turbūt supratote, kad tai ne pats švelniausias detektyvas trileris. Kraujas, beje, upeliais teka 🙂
Oficialiai: Daktarė Mora Ailz ant teismo medicinos ekspertų stalo vieną dieną išvysta moterį, iki intymiausių detalių panašią į save. Dar labiau sukrečia faktas, kad jųdviejų gimimo data ir kraujo grupė yra vienodos, o DNR tyrimas patvirtina, kad paslaptingoji antrininkė yra jos dvynė sesuo.
Šios mįslingos žmogžudystės tyrimas padeda atskleisti kitų, vis šiurpesnių nusikaltimų virtinę ir driekiasi į praeitį. O siekdama išsiaiškinti painią tiesą apie save ir tapdama šios niūrios istorijos dalyve, Mora pirmiausiai privalo susirasti savo tikrąją motiną, kurios niekada nepažinojo. Deja, realybė ir ta tiesa yra daug žiauresnė, nei ji norėtų ar galėtų pripažinti. Kas pagaliau iš tiesų yra daktarė Mora Ailz? 
Savo naujame bauginančiame romane Tessė Gerritsen, bestselerių „Chirurgas“ ir „Nusidėjėlė“ autorė, nyra į gilų žmogžudysčių ir manijos šulinį ir sukuria beveik apčiuopiamą įtampos ir nežinios atmosferą, galop ūmiai atskleisdama ir pritrenkiančią, ir nelauktą atomazgą. 
Puslapių skaičius: 336
Knyga skolinta.
Perskaityta 2011 11 26

One thought on “338(11) Tess Gerritsen "Dvynės"

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *