241(25) Karin Alvtegen "Dingusi"

Karin Alvtegen “Dingusi”
Mano įvertinimas: 3/3 (1 – šūdas, 2 – gera, 3 – super).
Mano nuomonė: jei dar kartą pradėsiu nuo to, kad skandinavai puikia rašo, tai pamirškite šitą blogą :). Bet na man tai kaip maldelė kas kartą, kai tik vieną kartą esu susidūrusi su išimti kai skaičiau tą “ekošūdą kažkokios upės slėnyje”. Tai va. Apie “Dingusią”. Geras trileriukas su super pagrindine veikėja. Man labai suprantamas jos noras pasirodė pabėgti ir valkatauti. Mokėjimas išgyventi, sugebėjimas susitaupyti pinigų iš skurdžių pajamų. Pati istorija lyg ir nėra esminė. Labiau įdomūs jausmai, aplinka, bėgimas.
Vienu sakiniu: Šį kartą vietoje vieno sakinio viena citata:

– Bet juk galima gauti paramos. Ėdalui ir šiaip.
Ji nesugebėjo jam atsakyti. Galėtų paaiškinti, kad tada vis tiek būtų žmonių, kurie aiškintų jam, ką jis turi daryti ir ko nedaryti.

Oficialiai: Romano „Dingusi“ herojė Sibila Forsenstriom, buvusi vienintelė turtuolių fabrikantų Forsenstriomų dukrelė, neegzistuoja. Penkiolika metų ji gyvena už visuomenės sistemos ribų, yra viena iš daugelio Stokholmo benamių. Visa jos nuosavybė telpa kuprinėje, su kuria ji niekada nesiskiria. Diena po dienos jos vienintelis rūpestis išgyventi, gauti pavalgyti ir susirasti ramią vietelę nakčiai, kur galėtų išvynioti savo miegmaišį. Taip jai pavyksta pamiršti siaubingą praeitį tėvų namuose, iš kurių kadaise pabėgo. Bet kartą atsitinka tai, ko neturi atsitikti. Vieną naktį ji atsiduria ten, kur įvyksta kraupi žmogžudystė. Daug įkalčių rodo, kad tai Sibilos darbas. Penkiolika metų ji niekam nerūpėjo, o dabar staiga tampa labiausiai Švedijoje ieškomu asmeniu. Ji ilgainiui išmoko, kaip išgyventi iki rytdienos. Bet to nebeužtenka. Jai reikia bėgti…
Puslapių skaičius: 255
Elektroninė knyga. Ak, man elektroninės jau baiginėjasi, o popierinių dar negaliu išpakuoti.
Perskaityta 2011 03 10

One thought on “241(25) Karin Alvtegen "Dingusi"

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *