1310(105) Frank Abagnale, Stan Redding „Pagauk, jei gali“

Frank Abagnale, Stan Redding „Pagauk, jei gali“

Mano komentarai: labai paprastai parašyta, linksmutė istorija. Tai realaus žmogaus memuarai apie jo nusikalstamą veiklą. Tipelis buvo sukčius, kuris savo machinacijomis apsukdavo galvas ir susižėrė gražaus pinigėlio, o jo sugalvotos schemos priverčia juoktis, stebėtis kitų naivumu ir vartyti akis.

Skaitydama aš visiškai nesistebėjau, kaip močiutės atiduoda pinigus. Jei nusikaltėliai bent tiek žavūs, kiek pagrindinis veikėjas, tai taip ir norisi visas santaupas ištiesti. Įsijausti į istoriją man trukdė kultūrų skirtumai, mat pas mus nėra tokio dalyko kaip mokėjimo čekiai. Šita mistika, kiek girdėjau, JAV vis dar egzistuoja. Taigi, Frankas juos klastodavo ir grynindavo visoje šalyje, o kaip jam tai sekėsi ir sužinosite knygoje. Daug tos sėkmės iš netikėjimo, kad kažkas taip gražiai gali tave išdurti ir, atrodo, kad anuomet nebuvo jokių saugumo sistemų.

Kas liečia pačią knyga, tai ji labai paprasta. Tiesiog atpasakojimas kaip sugalvojo bei įgyvendino vieną ar kitą idėją. Jei tai būtų romanas, tai sakyčiau, kad nuobodokas, bet kadangi čia memuarai, tai kažkaip įtraukė 😀 Nors čia nerasite kažkokio šaudo gaudo, bet bus ir pabėgimas iš kalėjimo bei kitų smagių dalykų, antai tokių, kaip faktas, kad Frankas kelis mėnesius sugebėjo dirbti gydytoju didelėje ligoninėje, visiškai nieko neišmanydamas. Ir kaip personalas jį mylėjo! Blogiukas, kuriuo nejučia žaviesi…

Puslapių skaičius: 296
Knygos kilmė: išsimainiau.
Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook arba Instagram
Knygos žanras:  autobiografija, memuarai, tikra istorija

3 thoughts on “1310(105) Frank Abagnale, Stan Redding „Pagauk, jei gali“

  1. Yra filmas tokiu pat pavadinimu Pridedu aprašymą. Gal Jums bus įdomu pažiūrėti.

    “Frenkas buvo gydytojas, nors niekuomet nelankė medicinos mokyklos. Frenkas buvo teisininkas, nors niekuomet nesimokė teisės. Frenkas buvo lėktuvo pilotas, nors niekuomet nestudijavo aviacijos.Ir viskas dėl to, kad Frenkas tuomet nebuvo baigęs net mokyklos. FTB pareigūno Karlo Hanračio (aktorius Tomas Hanksas) galvos skausmui Frenkui Abegneilui (Leonardas DiCaprio) – tebuvo aštuoniolika!Teisybės dėlei reiktų pridurti, kad Abegneilas filme dar suviliojo porą tuzinų merginų, tuo pat metu sėkmingai padirbinėdamas milijoninius čekius. Ir viskas dėl to, kad jis buvo „sunkus paauglys“ – vienišas, liūdnas.Visa ši velnioniškai kinematografiška istorija yra neišgalvota, Frenkas pats parašė knygą apie savo „žygdarbius“. Nuoširdžiai prieraišus prie savo tėvo (aktorius Christopheris Walkenas), ne prastesniu savo draugu jis padarė ir persekiotoją: Karlas net padėjo jam parašyti autobiografiją!”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *