1158(79) Louise Penny „Ramus gyvenimas“

Louise Penny „Ramus gyvenimas“

Mano komentarai: Ne tik ramus gyvenimas, bet ir ramus detektyvas! Jei jums nepatinka šiuolaikiniai greiti tyrimai, kuomet visi vieni kitus skerdžia, o vadovaujantys pareigūnai vos pasivelka po eilinio alkoholizmo seanso, jei pasiilgote klasikinių Agatos Kristi stiliaus detektyvų, tai va, imkit šitą.

Man patinka ir tokie, ir anokie. Šis buvo labai vietoje! Veiksmo čia visiškai nėra. Mažame kaimelyje nužudoma moteriškė. Labai jau netikėtas ir neįprastas įvykis. Aš paprastai citatų į atsiliepimus nekeliu. Nes jų neišsirašinėju. Nes nesuprantu, kam perrašinėti knygą. Nes visada praleidžiu, kai pamatau pas kitus. Bet retais atvejais padarau išimtis. Šį kartą nieko už širdies griebiančio, bet kaip aš prunkštelėjau:

„Duris žmonės rakino tik norėdami derliaus metu išvengti kaimynų paliktos pintinės cukinijų“.

Kas turit giminaičių be saiko prisiauginančių cukinijų ir moliūgų, tai suprasit :D.

Visa kita knygos dalis yra tarpusavio santykių stebėjimas. Nedaug tų gyventojų kaimelyje. Tad atvažiavęs inspektorius Armandas Gomašas iš esmės tik sėdi ant suoliuko, žiūri, klauso ir daro išvadas. O absoliučiai visi gyventojai yra įvairių stereotipų atstovai. Šiurkšti, garsi poetė, mamyčiukas, gėjų porelė, konkuruojantys menininkai, siaubingi paaugliai, turtų siekio užvaldyta blondinė, knygyno savininkė, kuri kadaise buvo psichologė… Nė vieno beveidžio.

Knygoje daug subtilaus humoro, šiek tiek atviro humoro, truputį vietinių subtilybių (prancūzakalbių ir anglakalbių kanadiečių nesutarimų), šiek tiek ironijos akmenukų į meno daržą, daug stiprių charakterių, trupinėlis žinių apie medžioklę lanku.

Vietomis man atrodė, kad skaitau parodiją. Na, kad ir ta policijos praktikantė, kuri pavaizduota, kaip buka pasikėlusi višta. Vienos moters namuose ji ant veidrodžio pamatė lipduką „tu žiūri į problemą“ ir apsisukusi bandė surasti, kur gi jai už nugaros ta problema, gal spintelėse?  Ir dar guodėsi inspektoriui, kad nieko neaptiko. Tokia situacija man nepasirodė natūrali, nors ir linksma, tai galvojau, ar čia parodijuojama, ar tiesiog juokelis tekstui pagardinti.

Viską susumavusi, suprantu, kad labai jau norėčiau daugiau autoriaus knygų paskaityti ir galiausiai suprasti jo stilių. Patiko.

Mano įvertinimas: 3/3 (1 – ne kažką, bet nebuvo ir labai blogai, nepatinkančių knygų aš nebaigiu, 2 – tikrai gera, nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, osom, wow, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).

Oficialiai: vaizdingas kaimelis, įsikūręs kiek į šiaurę nuo sienos su Jungtinėmis Valstijomis. Vieta, kur sveikinasi kaimynai, svečiai jaučiasi it namuose, o tiesa slypi už uždarų durų… Ženkite į Trijų pušų kaimelio pasaulį ir suprasite, kodėl Louise Penny, perkamiausių New York Times knygų autorė, yra nenuginčijama žvaigždė, savo kūryba sužavėjusi milijonus skaitytojų. Džeinė Nyl, mylima savo bendruomenės, nepanaši į moterį, kurią kas nors norėtų nuskriausti, ką jau kalbėti apie nužudymą. Tačiau ji randama mirusi, su strėlės palikta žaizda krūtinėje, ir vyriausiasis inspektorius Armandas Gamašas ima įtarti, kad Džeinė mirė nuo kur kas piktesnės rankos nei išsiblaškiusio medžiotojo. Tik nuo Gamašo priklausys, ar bus sugautas žudikas, kuris vis dar laisvėje… Susidūręs su žmogžudyste, privalai matyti ne tik atskiras detales, bet ir visumą.

PSL:  304
Knygos kilmė: knyga dovanota leidyklos
Perskaityta: 2020 06 29
Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook arba Instagram.

3 thoughts on “1158(79) Louise Penny „Ramus gyvenimas“

  1. Man labai sita serija patinka. Skaitau angliskai, tai nereikia laukti naujos, nes ju nemazai jau parasyta. Bet kai norisi ramaus detektyvo imu sekancia ir zinau, kad bus gerai.

  2. Labai malonu, kad Jums patiko šios autorės knyga.
    Šią autorę atradau jau senokai ir ji buvo atgaiva po Jūsų pirmoje pastraipoje minėtų aplinkybių. Mane žavi kaimelis, kuriame vyksta veiksmas, o jo gyventojai (-jos)… Nusikaltimo priežastys tos pačios, dėl kurių jie (nusikaltimai) vyksta, bet ši autorė “įvelka” į netikėtą “rūbą”.
    Tiesa, noriu padėkoti už Jūsų dėka atrastą autorių – Jørn Lier Horst.

  3. Margarita, dėl atrasto autoriaus – į sveikatą :). O dėl pastarosios knygos, tai ir aš džiaugiuosi. Geras atradimas, nors greitesniu detektyvus taip pat labai mėgstu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *