1042(68) Chinua Achebe “Sugriūva viskas”

Chinua Achebe “Sugriūva viskas”

Mano komentarai: Jau darosi įprasta pagirti arba sukritikuoti knygos viršelį. Ir nos sakoma, kad ne pagal jį reikia pasirinkti skaitinius, tačiau tikrai sunku neatkreipti dėmesio į gražius. Ir tikrai yra knygų, kurios mane atstumia nepaisant gerų atsiliepimų. Kaip yra su šiuo? Gražus! Labai labai! Ir paskatino mane perskaityti aprašymą bei užsinorėti.

Na, o pati knyga yra vertinga tuo, kad praturtina žiniomis apie igbu genties gyvenimą. Įdomu, kad dalį tradicijų gana šviežiai skaičiau “auksinėse šaknyse”. Na, apie kaimelio gyvenimą, namelių išsidėstymą, žemdirbystę. Šiaip visada smalsu įkišti nosį į tokį tolimą ir egzotišką gyvenimo būdą. Pvz., man, kaip vakarietei, visada keista būna skaityti apie kelias žmonas, o ypač jų tarpusavio santykius. Tačiau labai jau daug tie senieji afrikiečiai nesiskyrė nuo kitų žmonių. Iš neturėjimo ką veikti daug gėrė, mušėsi, smurtavo prieš artimuosius, suko galvą dėl pinigų ir gamtos išdaigų, bandė adaptuotis prie pasaulio atnešamų naujovių. Kaip jau sakiau, tokią knygą labai naudinga paskaityti dėl suteikiamų žinių, tačiau šiaip buvo kiek nuobodoka. Priminė mūsų Žemaitės stilių. Arba kokios Wiki straipsnį, kuriame išsamiai pasakojama, kas kur nuėjo, ką pasakė, ką atsakė, kur atsisėdo, ką pasitiesė po užpakaliu ir kokia eilės tvarka valgė :). Tačiau niekas ir nežadėjo greito trilerio, tad nėra ko ir dūsaut.

Mano įvertinimas: 2/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).

Oficialiai: Okonkvas – bebaimis, pagarbos nusipelnęs ir stiprus igbų genties karys. Už nepriimtiną poelgį jis ištremiamas iš gimtojo Umuofijos kaimo ir atskiriamas nuo genties. Laikui bėgant Umuofija neatpažįstamai pasikeičia: atvykę krikščionių misionieriai – baltieji žmonės, kuriems leista įsikurti Nešvariajame miške, – gudriai palenkia dalį igbų į savo pusę. Sugrįžusiam Okonkvui pasakoma, kad kovoti su atvykėliais per vėlu, – genties įstatymas griežtai draudžia kariauti su gentainiais…

PSL: 200; Knyga dovanota leidyklos; Perskaityta: 2019 07 04

Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook arba Instagram.

Dar viena vieta, kur rašau apie knygas: www.venividi.lt/straipsniai/category/knygos/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *