O kaip jūsų katės žadina rytais?

Seniai seniai… Kai Kitutė buvo vienintelis mūsų katinukas… Tai va, Kitutė turėjo tokią žadinimo techniką. Ateidavo į lovą ir šiurkščiu liežuviu pradėdavo laižyti lovapriekį :). Lyžt lyžt. Žvilgt. Miega. Lyžt lyžt. Žvilgt. Lyžt lyžt. Žvilgt. O prabudo! Einam valgyt, einam valgyt, einam valgyt! Kartais ištrenkdavau aš ją iš lovos. Tada gi ji atsistodavo kur tolėliau ir pradėdavo laižyti ką nors kitą. Pvz., duris. Lyžt lyžt. Žvilgt. Miega. Lyžt lyžt…

Dabar prisideda ir Etukas. Abi katulės kaip susitarusios pradeda kelti 8 ryto, likus dar valandai miegelio. Vienas iš jų triukų yra surengti gaudynes. Ir būtina sąlyga bėgioti per mus. Geriausiai – stipriai šokinėjant nuo vieno ant kito. Dar geriau – ant kokios pūslės :). Dar miegat? Dar bėgiojam.

Dar Etoškė labai mėgsta ateiti prie galvos ir pradėti kasti/draskyti čiužinį. Spyruoklės tada net aidi ausyse. Prasimerki – prasideda nuoširdžiausias murkimas ir rodymas, kad reikia eiti. Na ten. Ten, kur bliūdukas.

O pastarosiomis dienomis miegamajame ant džiovyklės sausėjo išskalbta patalynė. Tai Eta prisižiūrėjus Kitės laižymo bajerių sugalvojo dar geriau. Įsikanda paklodės kampą ir čiaumoja. Sklinda toks garsas: čep čep čiaum čiaum, čep čep čiaum čiaum. Ir tą darydama stebi. Tik prasimerki – sprunka. Tik užsimerki – grįžta čiaumot. Tada pas mus skraido pagalvės. Bet ką darysi. Tenka keltis ir eiti sausiukų duoklės atiduoti.

7 thoughts on “O kaip jūsų katės žadina rytais?”

  1. Ir net nėra tokio kiekio, kuris būtų pakankamas 🙂 Nes kiek netilptų, tiek išvemtų, o tada vistiek “duok dar”.

  2. Turiu du katus. Abu skirtingai daro. Persikėlis pradeda gailiu balsu baubt visa gerkle, bet pataikius su šlepete greitai apsiramina ir grįžta miegot. O kitas tai daiktus mėto – knygas iš lentynų, nutraukia striukę nuo pakabos koridoriuj ar vonioj numeta kokį kremą, šepetį. Arba pradeda atidarinėt viską iš eilės virtuvėj – indaplovę, orkaitę, stalčius.

  3. Tai ne tik maistas, svarbu dėmesys. Mano Rudutis rytais retai mane kelia, nebent labai labai į lauką nori. Bet reikalaudamas kažko ir negaudamas eina vogti mobiliako…

  4. Pirmus metus- pusantrų prie lovos tekdavo laikyt visas šlepetes- kad nepritrūkčiau mėtymui 😀
    Kol buvo visai mažiukas, pradėdavo plaukus laižyt/kandžiot. Paskui įsigudrino lakstyti skersai išilgai butą neaplenkiant lovos. Šuolis ant palangės- šuolis atgal ant lovos. Idealiausia- ant pilvo. Arba galvos. Ir taip n kartų…
    Dabar gi vyriškis surimtėjo. Miega šalia ramus ir nežadina. Nebent išeiginė ir miegu ilgiau- tada ir dainavimas, ir kojų pirštų kibinimas.
    Tai va, ramus toks, gerietis :))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *