Namų darbas

Būna žmonių, kurie negali dirbti namuose. Vieniems trūksta savidisciplinos, kiti užsukę į svečius po “namų darbų” skundžiasi, kad sunku nematant žmonių, ofise geriau… Freelanceriai buriasi į kažkokias freelancerių sūsibūrimo vietas.
O man patinka dirbti namuose. Nes keliuosi tik 9 ryto. Ir jau už 5 minučių pradedu atlikinėti reikaliukus. Jaukiai sau, su pliušiniu chalatu ar po vilnoniu dekiuku. Man nereikia aukoti valandos, ar dviejų tam, kad susiruoščiau ir nukakčiau iki darbo. Ir galvą galių išsiplauti po poros valandų nuo savo ryto pradžios, o ne tada, kai norisi tik visus prakeikti ir miegoti.
Nereikia atsiprašinėti šefo, jei atsiranda reikalų per pietus, ar šiaip darbo valandomis. Apskritai, po akimis nesimaišo joks šefas, kuris po praslenka būtent tuo metu, kai vienintelį kartą tą dieną įsijungi delfį. Iš viso niekas nesuka galvos dėl darbo laiko, dirbk nors ir ketvirtą ryto.
Šiandien smalsumo vedina  susižiūrejau praeitų metų įplaukas į sąskaitą. Padalinau iš 12. Ką gi. Ne taip jau ir blogai. Ir čia įvertinus, kad įplaukos atsirado tik balandžio mėnesį. Už tokią algą ofise nedirbčiau. Mat kainuoja ir tas laikas, kurį eini iš/į darbą, o jei dar važiuoji…, paradiniai drabužiai, pietų maistas (juk žinom, kad valgyti namuose vistiek pigiau nei valgykloje).
Žinoma, kartais darbe labai smagu. Jei geras kolektyvas. Mano buvusiame darbe toks buvo, bet tai jau gūdi praeitis. Ir retai kada taip pasiseka antrą ar trečią kartą.
Kai kas sako, kad jei dirbi namuose, tai dirbi visada, negali atsiribot. Jie teisūs. Deja, aš tokia buvau ir nedirbdama namuose. Jei susidurdavau su užduotimi, kurios neperprantu, vis viena namuose skaitydavau “manualus”. Jei artėdavo griūtis – deadlainas – vis viena namuose pasiruošdavau šiek tiek darbų, kad vėliau būtų paprasčiau.
O koks gi tas mano namų darbas? Rašymas. Bene mylimiausias užsiėmimas. Ir nors darbų stoka nesiskundžiu, mano “mesendžerių” statusas yra : “Ieškau mokamo darbo. Vienintelė sąlyga – įdomumas.” Jei ką, kreipkitės 🙂

21 thoughts on “Namų darbas”

 1. Kodėl būtinai romano? Ne apsakymų, ne esė, ne… Turbūt jau 15 metų galvoju, o ką? Bet tai čia nei darbas, nei uždarbis, tai kaip ir ne į aprašytą temą.

 2. nesuprantu, kodėl netinka į aprašytą temą, juk užsidirbti galima iš romano.
  ne apsakymų todėl, kad jie nelabai populiarūs, juolab komerciškai netinka.

 3. O koks čia uždarbis iš romano? Kiek ten leidyklos duoda autoriui pirmakarčiui (juk savo lėšų išleisti bei išplatinti neturiu)? 3-4 tūkst? Kiek laiko rašyti reikia? Jei įdomaus ir gero romano nori, tai turbūt ne 4 mėnesius (per kuriuos nelabai vargstant galima mano minėtą sumą uždirbt). Ar aš ko nors nežinau bo nesisukinėju literatūriniuose sluoksniuose. :)) Tada mielai sužinočiau 😉

 4. Berods vakar tokius biudžetinius pietus valgiau. Pora lėkščių barščių sriubos ir toks gan nemenkas kiaulienos kotletas su grikiais ir morkų salotom. Apie 2,37 Lt. Bet vos sukišau, daugiau jau niekaip.

 5. Rokai, tokį posakį sugalvojo tie, kurie vieninteliai nori būti rašantys.
  O su ta savidisciplina… Nu jei patinka ką darai, tai ir padarai, jei nepatinka tai… Aš va kas antrą pirmadienį rašau vienokius tekstus, o kas antrą trečiadienį kitokius. Pirmadieniniai – patinka, trečiadieniniai, taip labiau dėl litų. Apimtis ta pati. Pirmadieniais nudirbu per kelias valandas, trečiadieniais visą dieną muginuosi ir savimotyvacijos nepadeda 🙂

 6. “jei gali nerašyti — nerašyk”
  “tokį posakį sugalvojo tie, kurie vieninteliai nori būti rašantys”
  Aš dažnai laikydavausi tokios nuomonės – “jei gali nekomentuot — nekomentuok”. Bet dabar nesusiturėjau, – 10 balų

 7. Ta va tiek to uždarbio iš romano 🙂 Net už minimumą dirbant 4 mėnesių tada nereikia tiek užsidirbti :))) Neee, knyga yra knyga, į ją iš karto reikia žiūrėti ne į kaip UŽDARBĮ.

 8. Taip akyse pradėjo raibuliuoti nuo to raudono fono, kad net užmiršau, ką norėjau pasakyti 🙂
  Aš tik už darbą ofise, o ne namuose. Namuose niekaip nepavyksta, ypač sėdint prie kompo, kai tiek daug pagundų nuklysti kokioms kelioms valandoms kitur 🙂

 9. O tai jei darbe kompas – nėra pagundų? Man lygiai tokios pačios buvo. Dar ir daugiau nuklysdavau ten, kur namie privengdavau idant vyro neerzinti 🙂 Bet, o kuo tai susiję su darbais, jei juos vistiek padaryti reikia? Gi ne mokykliniai namų darbai, kur šefui pasakai, kad papūga sąsiuvinį sulesė.
  O dėl raudono fono… Raibuliuoja sakote raudona? Tiek, kad mintis išmuša? Pasijutau kaip matadoras :))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *