Juodų avių nameliai

Skaityti aš mėgstu labai. Nesumeluočiau sakydama, kad tai mėgstamiausia mano veikla. Skaitau daug, deja greitai. Deja, nes knygos ilgam neužtenka. Dienai, jei daug reikalų turiu, dviem. Nevarginu savęs man neįdomiomis knygomis, nes pilna įdomių. Neturiu kompleksų ir dėl madingos literatūros. Skaitau jei man įdomu. Skaityt išmokau dar eidama į darželį. Tiesiog su vyresniais vaikais žaizdavom mokyklas. Tėvai pamatę, kad Salomėja skaito, neturėjo pasirinkimo tik tobulinti tai. Atėjus į mokyklą per raidžių mokymosi pamokas nuobodžiavau, o antroje klasėje jau skaičiau tokias knygas kaip “Broliai Liūtaširdžiai” , Pasaulio pasakos ir t.t.
Ir štai prirašiusi tokią įžangą prieinu prie esmės.
Kas nors pasakykite man, kodėl kai kurios knygos leidžiamos su aplankais. Turiu omenyje tuos tokius popiergalius, kuriais aplenktos knygos. Mane jie erzina, nes nepatogu. slysta, apsilanksto. Jei skaitau svetimą knygą, juos nuimu ir padedu. Tačiau tai irgi keblu. Padedi, vėl apvelki… Ai nesąmonė. Bandžiau sugalvot priežastis.
1. Gal dėl to, kad neva taip saugomas tikras viršelis.
Apžiūrėjau savo turimas knygas ir darau išvadą, kad tos, kurios be aplankų tikrai neatrodo blogiau. Nebent plonaviršės, bet pas mane tokių mažai, o jų su aplankais beveik ir nebūna.
Dargi žinau vieną labai padėvėtą seną knygų kolekciją. Tai mano mamos. Ji patyrusi kelis persikraustymus ir kokių trijų metų gyvenimą žiaurioje aplinkoje (kur viskas drėko ir pelijo). Nemanykit, kad knygų nemylėjom, nes patys ir kraustėmės ir drėkom, ne tik tie padarėliai:) . Neseniai pertvarkinėjom knygas ir turiu pastebėti, kad aplenktos knygos tikrai neišsilaikė geriau.
2. Gal dėl to, kad taip gražiau? Aplankas blizgesnis, ir dažniausiai po juo slepiasi vienspalvis knygos viršelis. Na o bet tačiau, kas draudžia tą paveikslėlį spausdinti tieisiai ant viršelio. Beje, ant kai kurių knygų taip ir yra.
3 Gal dėl kainos? Aplenkta knyga gal brangesnė? Deja, sunku palygint, nes tokios pat be to popiergalio niekas nepardavinėja.
Vienintelis panaudojimo būdas, to daikto, tik tas, kad kartais kraštus naudoju vietoje skirtuko. Na užkišu kraštą į skaitomą vietą.
P.S. Dabar skaitau knygą apie bičą nusipirkusį vaiduoklį internetu. Labai baisus tas vaiduoklis, na ta prasme pikto linkintis. Bet ir aš gal norėčiau tokį įsigyt. Nesu tiek prisidirbus kiek pagrindinis herojus, tai mano vaiduoklis gal nenorėtų žudyti.

42 thoughts on “Juodų avių nameliai”

 1. O man tie aplankai kartais suplyšta ar susilanksto, tada knyga atrodo dar šlykščiau. Dažnai ant tų aplankų būna prirašyta trumpų įvertinimų iš recenzijų, bet aš nesuprantu, kodėl to negalima parašyti ant kietojo viršelio.

 2. Bet gi vistiek, kodėl vienas knygas su, o kitas ne? Kuo remiantis susigalvoja? Sakytum reklamas kokias ant aplanko spausdintų (kas ant viršelio jau būtų nepadoru), bet kad irgi ne. Popieriaus gadinimas.

 3. Bet gi vistiek, kodėl vienas knygas su, o kitas ne? Kuo remiantis susigalvoja? Sakytum reklamas kokias ant aplanko spausdintų (kas ant viršelio jau būtų nepadoru), bet kad irgi ne. Popieriaus gadinimas.

 4. kietas viršelis yra ‘praktiškiau’, bet padaryti kietą viršelį spalvotu ir patraukliu – sudėtingiau (BRANGIAU). todėl knyga kietu viršeliu įvelkama į gražų/patrauklų aplanką, kad paprasčiausiai ‘gundytu’ ją įsigyti. tai juk visgi prekė, kurios įpakavimas matters 🙂

 5. kietas viršelis yra ‘praktiškiau’, bet padaryti kietą viršelį spalvotu ir patraukliu – sudėtingiau (BRANGIAU). todėl knyga kietu viršeliu įvelkama į gražų/patrauklų aplanką, kad paprasčiausiai ‘gundytu’ ją įsigyti. tai juk visgi prekė, kurios įpakavimas matters 🙂

 6. Bet tikrai yra knygų (pvz., iš mano paskutinių pirktu rašytojos I.Allendes), kur po tuo aplanku lygiai toks pat viršelis kaip aplankas.

 7. na, reali paskirtis jo yra tokia, kaip sakiau. kietiems atvejams galioja pvz. “mada”. pamatė leidybininkas, kad knygos tokiais aplankais eina geriau ir pirmyn štampuoti neįsigilinęs, kodėl kitas leidybininkas tokius viršelius paleido. ar maža tokių žmonių belekurioj profesijoj, kurie daro ‘kaip visi’, bet nesuvokia kodėl ir nesigilina?:)

 8. na, reali paskirtis jo yra tokia, kaip sakiau. kietiems atvejams galioja pvz. “mada”. pamatė leidybininkas, kad knygos tokiais aplankais eina geriau ir pirmyn štampuoti neįsigilinęs, kodėl kitas leidybininkas tokius viršelius paleido. ar maža tokių žmonių belekurioj profesijoj, kurie daro ‘kaip visi’, bet nesuvokia kodėl ir nesigilina?:)

 9. be to, pvz jei viršelis (kietas) laminuotas, spalvos atrodo ryškesnės, bet tai brangiau, nei paleisti aplankus ant plono blizgaus popieriaus

 10. Na matai, čia jau aš remiuosi tik gryna patirtimi. Knygos yra vienintelė prekių rūšis, kur įpakavimas man beveik nedaro įtakos. Sakau beveik, nes nepatinka minkšti viršeliai (bet ne jų apipavidalinimas). Tegu ir visai be viršelio, bet jei išleis Irvingą ar Murakami ar… tai vistiek pirksiu. Net jei mano lavono foto ten bus. Kaip minėjau kažkada aš dažnai net nepamenu autorių ir pavadimų. Gavusi knygą ją “ryju” neapžiūrinėdama.

 11. Na matai, čia jau aš remiuosi tik gryna patirtimi. Knygos yra vienintelė prekių rūšis, kur įpakavimas man beveik nedaro įtakos. Sakau beveik, nes nepatinka minkšti viršeliai (bet ne jų apipavidalinimas). Tegu ir visai be viršelio, bet jei išleis Irvingą ar Murakami ar… tai vistiek pirksiu. Net jei mano lavono foto ten bus. Kaip minėjau kažkada aš dažnai net nepamenu autorių ir pavadimų. Gavusi knygą ją “ryju” neapžiūrinėdama.

 12. man irgi beveik nedaro, bet žmonių, kurie labiau mėgsta pirkti knygas ir statyti jas į lentynas, nei pirkti ir skaityti, yra labai daug. ne ant mažumos individų įpročių ir kultūros marketingas atsirado..

 13. man irgi beveik nedaro, bet žmonių, kurie labiau mėgsta pirkti knygas ir statyti jas į lentynas, nei pirkti ir skaityti, yra labai daug. ne ant mažumos individų įpročių ir kultūros marketingas atsirado..

 14. Na man knyga per brangus malonumas, kad galėčiau tik interjero puošybai pirkt:) Keista, kad iš vis šiais laikais perka:).

 15. Na man knyga per brangus malonumas, kad galėčiau tik interjero puošybai pirkt:) Keista, kad iš vis šiais laikais perka:).

 16. Įtariu jei knygos būtų pigesnės pirkčiau daugiau, nors bendroje sumoje išleisčiau irgi daugiau. Vėlgi remiuosi tik savo patirtimi. Mano aplinkoje (ne tik tikroje, bet ir virtualioje), žmonės perka knygas skaitymui, arba vaikšto į bibliotekas, na ir aišku yra neskaitančių. Tačiau nepažįstu nė vieno, kuris pirktų dėl grožio.

 17. Įtariu jei knygos būtų pigesnės pirkčiau daugiau, nors bendroje sumoje išleisčiau irgi daugiau. Vėlgi remiuosi tik savo patirtimi. Mano aplinkoje (ne tik tikroje, bet ir virtualioje), žmonės perka knygas skaitymui, arba vaikšto į bibliotekas, na ir aišku yra neskaitančių. Tačiau nepažįstu nė vieno, kuris pirktų dėl grožio.

 18. todėl, kad tau tai svetimas gyvenimo būdas, svetimas požiūris. sutik, kad būtų keista, jei tarp tavo draugų atsirastų tokių, kurių vertybių skalė yra visiškai priešinga tavajai. draugus pasirenki pagal tai, kaip jie atitinka tave. ar gali draugauti su žmogumi, kurio nesupranti? ar tai būtų draugystė?

 19. Tarp mano draugų tikrai yra tokių.. Yra panašių, yra visiškų priešingybių. Aš niekada negalėčiau gyventi tuo būdu kokie jie pasirinkę. Tačiau nuo to jie ne mažesni draugai, nes jau seniai praėjom etapą kai stengėmės pritempti vieni kitus prie savo standartų. Bet čia Salomėjos nukrypimas:) Draugų aš iš vis nesirenku. Jie atsiranda ir dažniausiai nebedingsta. O nesuprasti nereiškia netoleruoti. Pvz., aš nesuprantu kitos orientacijos žmonių. Tačiau mano aplinkos rate yra toks. Ir aš kažkaip tai pamirštu nes mes apie tai nediskutuojam. Jis/ji (nenoriu čia detalizuoti) ne iš tų, kurie mušasi į krūtinę ir skelbia savo tiesas…
  Atrodau nukrypau nuo knygos aplankalų.

 20. Tarp mano draugų tikrai yra tokių.. Yra panašių, yra visiškų priešingybių. Aš niekada negalėčiau gyventi tuo būdu kokie jie pasirinkę. Tačiau nuo to jie ne mažesni draugai, nes jau seniai praėjom etapą kai stengėmės pritempti vieni kitus prie savo standartų. Bet čia Salomėjos nukrypimas:) Draugų aš iš vis nesirenku. Jie atsiranda ir dažniausiai nebedingsta. O nesuprasti nereiškia netoleruoti. Pvz., aš nesuprantu kitos orientacijos žmonių. Tačiau mano aplinkos rate yra toks. Ir aš kažkaip tai pamirštu nes mes apie tai nediskutuojam. Jis/ji (nenoriu čia detalizuoti) ne iš tų, kurie mušasi į krūtinę ir skelbia savo tiesas…
  Atrodau nukrypau nuo knygos aplankalų.

 21. jei vertybių skalė būtų absoliučiai priešinga, tu niekuomet su jais nedraugautum. jie net neatsirastų arčiau tavęs gyvenime. kaip kad turtuoliai nedraugauja su vargšais. tai kitokios vertybės, kitokie bendravimo principai, kitoks pasaulis. tai, ką turi dabar, tai tavo tolerantiškas požiūris į KAI KURIUOS jūsų skirtumus. nesuprantu, tu nori užginčyti tą faktą, kad kitokių, nei tu, yra mažiau, nei aš sakau? ir čia apie aplankus;)

 22. jei vertybių skalė būtų absoliučiai priešinga, tu niekuomet su jais nedraugautum. jie net neatsirastų arčiau tavęs gyvenime. kaip kad turtuoliai nedraugauja su vargšais. tai kitokios vertybės, kitokie bendravimo principai, kitoks pasaulis. tai, ką turi dabar, tai tavo tolerantiškas požiūris į KAI KURIUOS jūsų skirtumus. nesuprantu, tu nori užginčyti tą faktą, kad kitokių, nei tu, yra mažiau, nei aš sakau? ir čia apie aplankus;)

 23. Apie vertybių skalę tai bendraja prasme aš su tavimi sutinku. Siaura prasme, kalbant tik apie mane tikrai nesutinku. Minėjau, mano draugai žiauriai skirtingi ir skirtingo amžiaus nuo 20 iki 36 metų. Ir išsilavinę ir nelabai. Ką aš galiu padaryt, kad mano draugai kaip iš Adamsų šeiminėlės. Mūsų skirtumai žiaurūs, bet vat bėga metai, o kaip žinai kad eitum vidury nakties padėt jei reiktų, taip žinai. Aš kalbu tik apie save ir tik apie save. Kaip sakiau, bendraja prasme tu teisus.
  O dėl knygų. Na netikiu, kad šiais laikais atsiranda, kad ir snobų, kurie mėto tokius pinigus ir neskaito. Dažniausiai neskaito, neperka ir tuo didžiuojasi.

 24. Apie vertybių skalę tai bendraja prasme aš su tavimi sutinku. Siaura prasme, kalbant tik apie mane tikrai nesutinku. Minėjau, mano draugai žiauriai skirtingi ir skirtingo amžiaus nuo 20 iki 36 metų. Ir išsilavinę ir nelabai. Ką aš galiu padaryt, kad mano draugai kaip iš Adamsų šeiminėlės. Mūsų skirtumai žiaurūs, bet vat bėga metai, o kaip žinai kad eitum vidury nakties padėt jei reiktų, taip žinai. Aš kalbu tik apie save ir tik apie save. Kaip sakiau, bendraja prasme tu teisus.
  O dėl knygų. Na netikiu, kad šiais laikais atsiranda, kad ir snobų, kurie mėto tokius pinigus ir neskaito. Dažniausiai neskaito, neperka ir tuo didžiuojasi.

 25. Aš tai maniau, kad interjerui puošti skirtos storos, didelės knygos su daug paveiksliukų. Na, kad ir apie gamtą, gyvūnus, istoriją ar tą patį interjerą. Juk net žurnaluose rašo “knyga papuoš interjerą”. Bet kad pirktų mažą, bet nepigią knygą lentynoms pildyti, abejoju. Nors gal? Pati tokių žmonių nepažįstu.

 26. Aš tai maniau, kad interjerui puošti skirtos storos, didelės knygos su daug paveiksliukų. Na, kad ir apie gamtą, gyvūnus, istoriją ar tą patį interjerą. Juk net žurnaluose rašo “knyga papuoš interjerą”. Bet kad pirktų mažą, bet nepigią knygą lentynoms pildyti, abejoju. Nors gal? Pati tokių žmonių nepažįstu.

 27. esmė tame, kad nepigi ir kas ant viršelio, o ne storume, nors didelius albumus ir enciklopedijas irgi perka. kaip atrodo 25 tomai enciklopedijos vienoje lentynoje! oho!

 28. esmė tame, kad nepigi ir kas ant viršelio, o ne storume, nors didelius albumus ir enciklopedijas irgi perka. kaip atrodo 25 tomai enciklopedijos vienoje lentynoje! oho!

 29. Del enciklopedijų sutinku. Juk neskaitome jų iš eilės. O dėl tų viršelių, ar čia ne nugarėlė tada svarbiausia? Kai interjerą puoši?

 30. Del enciklopedijų sutinku. Juk neskaitome jų iš eilės. O dėl tų viršelių, ar čia ne nugarėlė tada svarbiausia? Kai interjerą puoši?

 31. Aišku galima. Man pačiai daug knygų gražu. Norėčiau turėt biblioteką, kur su kopėtėlėm varinėčiau. Bet aš skaitau savo pirktas knygas ir po kokius 5 kartus. Jei nusipirkus ir perskaičius knygą suprantu, kad padariau klaidą ir neskaitysiu jos niekada daugiau – parduodu.

 32. Aišku galima. Man pačiai daug knygų gražu. Norėčiau turėt biblioteką, kur su kopėtėlėm varinėčiau. Bet aš skaitau savo pirktas knygas ir po kokius 5 kartus. Jei nusipirkus ir perskaičius knygą suprantu, kad padariau klaidą ir neskaitysiu jos niekada daugiau – parduodu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *