Išmaniukai

Žinote, yra toks portalas NK.lt, kuris šiuo metu naujinasi. O prie to naujinimosi tai ir mano nagų prikišta. Ypač prie idėjų koks jis bus, kai naujintis baigs. O šiaip tai aš ne apie tai, o apie šitą straipsnį.

Ten kalba apie išmaniuosius mobiliakus. Apie tai, kad Lietuvoje yra 17% išmaniukų naudotojų ir pasak vieno operatoriaus tai tik 41% tuos išmaniukus naudoja tik skambinimui ir sms rašymui.

Na ir tas straipsnelis toks lengvai užvažiuojantis ant to 41% nesusipratėlių.

Sakiau aš savo nuomonę komentaruose. Tiesa, ne NK.lt, o po linkučiu Google+ (iš tikro tai beryšio tie linkinimai kažkur, kur galima rašyti komentarus, nes praktiškai gaunasi “skaldyk, bet nevaldyk”). Tai va. Mano nuomonė yra tokia, kad tie išmaniukai ir nepritaikyti kam nors kitam, o tik skambinti ir sms rašyti.

Ne visi. Tie, kurie kainuoja tiek kiek vidutinis lietuviškas atlyginimas (pasigooglinkite) gal ir moka ką daugiau. Bet aš mokiausi šiek tiek ekonomikos. Ir nors stropi studentė nebuvau, bet apie šeimos biudžeto planavimą šį tą išmanau. Ir joks finansų patarėjas nepatartų pirkti telefono kainuojančio mėnesio algą. Tad tokio ir neturiu. Esu išsirinkusi vidutinioką. Tokius pardavinėjo ir tas pats šaunusis operatorius.

Mano telefonas tikrai vadinamas išmaniuoju, nors ir tos pigiausios klasės. Turi “Android 2.2” operacinę. Ji ne nauja, bet manau tokia sukasi vis dar daugelyje išmaniukų. Taigi, norėdama “negauti velnių” nuo NK redaktoriaus lyg ir turėčiau naudotis kuo daugiau nei skambučių ir žinučių paslauga. Ir naudojuosi. Internetu. Bet aš internetą naudojau jau tada, kai dar nebuvo GPRS ir tekdavo WAP’inti  (neatsimenu jau tų technologijų, bet atsimenu praskambintas interneto minutes), o apie “mini operą” dar tik svajojom. Sename savo bloge rašiau apie 10 turėtų telefonų (dabar galėčiau pridėti dar 3 sekusius po to). Ir jau Alkatelyje naršiau. Tai kadangi internetas buvo ir neišmaniukuose, tai jo naudojimas išmaniuke lai nesiskaito ir aš būsiu prie tų 41% nesusipratėlių.

Kodėl? Nes pigios klasės išmanusis nepritaikytas ką nors daryti. Jis lėtas. Bet tarkime aš kantri.

O ir ką daryti?

Žemėlapiai? Buvo ir mano senukuose.
Paštas? Gmail programėlė jau sena ir visai neišmani.
Fotografavimas? Irgi įprastas ir manau į tą statistiką netraukiamas.

O ką dar? Mano išmaniame telefone net madingasis Instagram neveikia!!! Tai kam stebėtis tomis statistikomis ar šaipytis iš tų, kurie nesinaudoja labai jau kreivai veikiančiomis išmanybėmis?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *