Tik nedovanokit man…

Kai tik artėja kokia nors šventė, tai ir prasideda: “ko norėtum dovanų”, “ką tau padovanot” ir pan.
Ir niekada gi užkluptas nežinai… Na gerai, aš pvz., galėčiau net mažą sąrašiuką sudaryt ko norėčiau, bet… Bet svarbiausia yra ko nenorėčiau. O ne taip jau ir mažai susidaro tų nenorimų dalykų:
1 Tikrai nenorėčiau gauti pliušinių žaislų. Nebent su keliomis išimtimis. Nes katinas Vaska, kuris gyvena mano lentynoje visai mielas. Dar kažkada mačiau afigienai realistišką krokodilą. Jaučiu gal paimčiau ir laikyčiau koridoriuje svečiams gąsdinti. Ir tie meškiukai visai nieko, kur brangūs tokie.
2 Kad ir kaip myliu knygas, nesuprasčiau dovanų gavusi albumą iš serijos „didieji pasaulio miestai“, „šiuolaikiniai stebuklai“ ir t.t. . Dar gi niekada neapsidžiaugčiau gavusi populiariosios psichologijos knygų, ala vienuoliai su ferariais, mafijoziniai vadovavimai, svorio metimas ryjant, draugų paieška ir įtakos darymas ir t.t. . Ir tiesiog pakęsti negaliu dovaninių knygelių. Na tų tokių apie meilę, apie draugystę…
3 Nelabai gerai pagalvočiau ir apie žmogų padovanojusį, kokią porcelianinę statulėlę, gausiai dekoruotus nuotraukų rėmelius ar albumus, kičines vazas, sapnų gaudykles, visokias ten molines ar belekokias žvakides [[ne žvakes]]. Na ir panašius daiktus, kurie teoriškai turėtų puošti židinio atbrailą, bet praktiškai niekada to mano namuose nesulauktų.
4 Gavusi puodą, keptuvę, indų servizą, duonos skrudintuvą ar panašų stafą irgi pažvairuočiau į dovanotoją, kaip į kokį nesusipratėlį. Tiesa, visai man tinka peiliai, vyno taurės, bokalai. Ir gal ir užtenka. O ir šiaip nelabai man tokių daiktų reikia.
5 Man nepatinka dovanų gauti pinigų. Paskutinį kartą aš trečdalį išleidau ne sau, trečdalį visokiai gyvenimiškai smulkmei, ir tik vieną trečdalį panaudojau kažkokio daikto pasidovanojimui. Kita vertus geriau jau pinigai, nei anksčiau ir po to išvardinti dalykai.
6 Gal nereikia man ten dovanoti visokios keistos kosmetikos, pvz., lūpdažių, kai aš lūpytes tik kvepiančiais bespalviais balzamukais teplioju. Arba pavyzdžiui, juodo nagų lako (patikėkite esu gavus), kai aš nagų arba iš vis nelakuoju, arba tik specifine vienintele holografine rusva spalva. Arba plaukų lako/želė/putų (ir vėl esu gavusi, net ne kartą). Nenaudoju aš tokių dalykų. Arba mėlyno akių pieštuko (irgi esu gavusi), ar tai dar kokios sunkiai sunaudojamos keistenybės.
7 Atsargiai su papuošalais. Šiuos mėgstu gauti dovanų, nu bet prašaut pro šalį lengva. Aš nešioju ir kelis litus kainuojančius, maximos apatinėje lentynoje išknistus, papuošalus bei užsisakinėju vienetines, įkopiančias į triženklę sumą, puošmenas. Taip, kad ne kainoje esmė. Nereikia manyti, kad štai jei jau Salomėjai patinka raudona, tai padovanojam raudonus auskarus ir ji bus laiminga. Nesvarbu, kad ant jų kažkokios ten aukso spalvos dzingu lingu ar dar velnias žino kas.
8 Aš nesu tas žmogus, kuris įvertins ir apsidžiaugs kalendoriumi, puodeliu, marškinėliais, dar kažkuo panašiu puoštu mano ar kitų svarbių žmonių nuotraukomis. Nebent tai bus kažkas tokio originalaus, ko aš dabar neįsivaizduoju.
9 Turbūt dar kas nors, kas dabar nešauna į galvą.

9 thoughts on “Tik nedovanokit man…”

  1. Lala, hm, paklausei ir nežinau ką pasakyt. Daug ką dovanoja. Per praeitas Kalėdas mama padovanojo pirštines, kepurę ir šaliką, į kuriuos aš pabaksnojau pirštu.
    O šiaip aš neįsižeidžiu/nejaučiu nuoskaudų ir nieko negavusi (taip yra buvę net kelis kartus). Kažkodėl esu tikra, kad jei žmogus pamatys daiktą skirtą Salomėjai, tai nupirks ir padavanos bet kokia proga ar be jos. Bet jei suks šimtąjį ratą akropolyje ir galiausiai nupirks “ai, nusibodo ieškot” tai niekas nesidžiaugs.

  2. Hmm, aš tai sakau nea: kosmetikai, kvepalams, papuošalams, minkštiems žaislams, drabužiams, visokiems kičiniams puošybos daiktams, knygos (iš kur galima žinoti, ar aš jos neskaičiau?). Keista, bet visi šie daiktai dažniausiai dovanojami moterims 🙂
    O tinka visada dovanų čekiai – nueisiu ir nusipirksiu, kas patinka. Nesikankins nei dovanotojas, nei aš.

  3. sarashas toks zinok visiskai standartinis, turbut kaip beveik visu zmoniu, mane iskaitant ((: tik man virtuves rakandai tai net visai ir patiktu

  4. Shiny, pažįstu žmonių, kuriems patinka dovanų gauti mano minėtas knygas, taip pat mažmuožius namams, tuos pačius virtuvės rakandus, net pliušinukus. Tikrai pažįstu.

  5. O man tai visas tas šlamštas tai visai patinka. Aš asmeniškai turiu viską, ko noriu ir jeigu tik ko užsimanau, nueinu ir nusiperku. Todėl apart viso to tavo išvardinto šlamšto tai nelabai ką man ir nupirkti išeina:) Bet tai man patinka. Va todėl man lengva dovanas rasti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *