186(77) Yann Martel "Pi gyvenimas"

Yann Martel “Pi gyvenimas”
Mano įvertinimas: 1/3 (1 – šūdas, 2 – gera, 3 – super).
Mano nuomonė: Kodėl taip prastai įvertinau visur išliaupsintą knyga?  Nes ji nepatenkino mano lūkesčių. Aprašymas smagus. Bet kol priėjau prie smagybių, tai teko perskaityti 100 puslapių. Lyg tol gana nuobodu. Ok, visai įdomu, kad 15 metų berniukas yra ir krikščionis, ir musulmonas, ir induistas, kuris niekaip nesupranta, kodėl visi daro iš to tragediją. Visai smagi ir Pisino virtimo Pi istorija. Bet na visa kita tai briedas. O po to prasideda Robinzono Kruzo istorija. Tik ne saloje, o valtyje. Tik ne su žmogėdromis, o su tigru. Reikia kantrybės tai įveikti, bet visai skanu. Bet bendras knygos įspūdis vistiek labiau neigiamas, nei teigiamas. Labai jau man maišė tas Dievas. O aprašymas visgi intrigavo. O ir pradžios žodis, kuris teigia, kad tai tikra istorija.
Oficialiai: tragiškai nuskendus krovininiam laivui, žydro laukinio Ramiojo vandenyno paviršiuje lieka sūpuotis vieniša gelbėjimosi valtis. Šio laivelio įgula – hiena, zebras lūžusia koja, orangutangas, 450 svarų karališkasis Bengalijos tigras ir Pi – šešiolikametis indų berniukas. Štai ir paruošta scena vienam iš ypatingiausių pastarųjų dienų grožinės literatūros pavyzdžių.
“Pi gyvenimas” – tai ne sausa knyga, o išgyvenimų prisodrintas romanas, keliantis amžinųjų vertybių klausimą, bet podraug aktualus ir šiuolaikiškas. Nors tai ir bestseleris, tačiau jame nėra pigokų Holivudo scenarijaus elementų. J. Martelui daug artimesnė Europos literatūros tradicija. Rašytojas paliečia esminius žmogiškosios būties aspektus, bet visa pateikia žaismingai, su išmone, tarsi mėgintų išplėsti, o kartais transformuoti realybę.
Puslapių skaičius: 302
Knyga iš bibliotekos
Perskaityta 2010 06 04

4 thoughts on “186(77) Yann Martel "Pi gyvenimas"

  1. O! Pirmą kartą skaitau, kad kažkam nepatiko!
    Guli pas mane šita knyga lentynoj ir niekaip, kažkaip, netraukia.. Nenoriu aš to dievo knygose, nemėgstu.

  2. Patinka man tas šiukšlynėlis ir jo knygų įvertinimai, ne tokie, kaip visų :).
    O aš jau tikriausiai visiška bedievė, nes perskaičiau ir to dievo net nepastebėjau…
    O pradžia gal kiek tokia iš ištempta, bet man kaip tik buvo vos visai įdomu skaityti, kelionė buvo nuobodesnė…
    Bet kokiu atveju man knyga visai patiko, vis kažkokia kitokia, ne tokia, kaip visos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *