120(11) Paulo Coelho "Portobelo ragana"

coelhoPaulo Coelho “Portobelo ragana”
Mano įvertinimas: 1/3 (taip taip, keičiu vertinimo sistemą. Maždaug taip: 1 – šūdas, 2 – gera, 3 -super, teks gerai pagalvot, kai nebebus visokių pusiau šūdas ar pusiau gera).
Aš manau: Taigi visą laiką teigiau, kad jau ko ko, bet Coelho tai negaliu pakęst. O tai teigiau nė neskaičiusi nei vienos knygos. Tik du kartus pabandžiusi įveikti “Alchemiką” ir vieną kartą darbe mėginusi skaityt “Zahirą”. Ne man. Dabar galvoju, o imsiu ir perskaitytsiu. Prigriebiau bibliotekoje knygą, katros bent jau pavadinimas man mielas ir artimas. Aprašymas pusė bėdos. Ir ką. Skaičiau skaičiau, pusę knygos perskaičiau ir jau galvojau, kad reiks atsiimt savo žodžius prieš rašytoją. Bet po to nusibodo. Na iš ties – nusibodo. Geros tos filosofijos, ir pacituot galima būtų vieną kitą mintį. Bet nelimpa jos prie manęs nors tu ką. Lyg jos būtų vanduo, o aš riebaluota. Nuteka ir tiek. Tai va. Bet net neabejoju, kad šis rašytojas mylimas ir turi savo ratą. Gal kada pamėgisniu dar:).
Oficialiai: Pagrindinė Paulo Coelho romano „Portobelo ragana“ herojė – Atėnė. Ji našlaitė, palikta čigonės mamos Transilvanijoje ir įtėvių išvežta į Beirutą. Mergaitė nuo mažumės pajunta turinti nepaprastų sugebėjimų. Paskatinta tikėjimo ir aistros, nesuprantamų daugumai jos bendraamžių, ji klaidžioja po Europą ir Viduriniuosius Rytus, siekdama būti priimta, ieškodama tikrojo savo gyvenimo kelio. Atėnė tampa šių laikų raganų medžioklės objektu.
Puslapių skaičius: 256
Knyga iš bibliotekos.
Perskaityta 2009 12 10

19 comments on “120(11) Paulo Coelho "Portobelo ragana"

 1. g12

  O kas iš to, jeigu penkiabaliame būtų tik 1,3,5 reikšmės? 🙂
  Tribalis variantas optimalus – sutinku – vis vien ne robotas skaitydamas gali tik užtagint patiko/norma/nepatiko, kaip žmogus gali pajausti skirtumą tarp 75 ir 85 balų? Bent man tai galvon netelpa :)))

  Reply
 2. Kamanėė

  Man Coelho irgi nelabai. Paauglystės vasaromis sueidavo kur nors sėdint po medžiu kaime, kai buvau pilna visokiausių egzistencinių pamąstymų, o šią vasarą bandžiau skaityti “Demoną ir Panelę Prym”. Perskaičiau per dvi valandas ir pamiršau. Apskritai jo knygos visos daugmaž vienodos. Gėrio ir blogio kova, savęs ieškojimai ir t.t. O tas nervina.

  Reply
 3. Salomėja Post author

  Na g12 teisus dėl vertinimo sistemos. Juk seniau pas mane buvo daug maž 30-50 iš šimto. Vadinasi šūdas. Tai koks skirtumas biški labiau šūdas ar biški mažiau. Tada 75-85 – koks skirtumas, tai juk daugiau mažai neblogai, na ir 90-100 kas yra super. Tai kam tada plati vertinimo sistema? Dabar bent jau reiks pasukt galvą ar visgi šūdas ar dar galima prie gerų priskirt.

  Reply
 4. g12

  KISS – Keep It Simple Stupid, arba taip vadinamas “Kalašnikovo principas” – jei tai nebūtina reiškia to nereikia 🙂
  Kaip gerb. inžinierę sveikinu su tuo :)))

  Reply
 5. brumbrumai

  o as Coelho nemegstu visiskai 😀 labai mazai gyvenime turiu principu, bet vienas is ju neskaityt Coelho ir moteru parasytu knygu 🙂 skaiciau tik alchemika ir dar po truputi kazko ne iki galo 🙂 nu gerai, ten kazkokia filosofija.. nu bet ji tokia leksta, pavirsutiniska.. as manau ji tinka tiems, kas neskaite rimtu knygu. nes kas skaite daug ir tikrai sunkiu knygu, visos Coelho mintys jau pasirodys girdetos ir tiesiog paprasciau pasakytos.. nuo tokiu gal knygu reiktu pradet savo skaitymo kelia, nu kokioj paauglystej jas perskaityt 🙂 mano drauges, kurios siaip gyvenime neskaito, tai jomis zavisi 🙂 o as busiu snobe ir tikrai toliau ji ignoruosiu 🙂

  Reply
 6. Salomėja Post author

  ” ir moteru parasytu knygu” – šitas principas man patinka. Mesiu skaityt visus rašytojus, kurių varde ir pavardėje yra č (skaitant lietuviškai) raidė :))))))))))))))))

  Reply
 7. Kamanėė

  ‘Biškį’ ne į temą, bet kažkur skaičiau, kad Godai Sabutytei patinka Coelho. Sakė neseniai atrado skaitymo džiaugsmą ir jau perskaitė bene tris jo knygas.
  (atsiprašau už komentarą ne į temą)

  Reply
 8. Salomėja Post author

  ” perskaitė bene tris jo knygas” – ane, jau tirs? nes maždaug prieš metus buvo viena. Sparčiai mokosi mergaitė skaityt. Žiū kitais metais, gal ir penkias kokias perskaitys knygutes. Ir džiugu, kad skaitymo džiaugsmą atrado 😀 Nu, nes tai toooookia egzooootika, tooooookia egzooooootika ir sunkiai prieinamas malonumas 😀

  Reply
 9. brumbrumai

  nu rimtai, man nepatinka moteru rasymo stilius 🙂 nors as pati motera 😀 kazkas ten yra tokio neapciuopiamo, kas man nepatinka 🙂 arba dar nerados tosios, kuri tikrai butu super, kad pakeistu mano nuomone 🙂
  o del č tai dar pagalvok, gal ir verta 😀

  Reply
 10. Kamanėė

  keletas frazių, net nepatingėjau paieškoti: “„Zahirą“ perskaičiau per tris vakarus. Buvo kiek keista – mane labai nuvylė knygos pradžia. Kūrinio pradžioje rašoma, kad meilė neegzistuoja ir greitai miršta, ir man, optimistei, tai pasirodė absurdas. „Kaip taip gali būti?“, – klausiau savęs.”, “Skaitydamas knygą turi į ją įsijausti ir suprasti, ką norima pasakyti tarp eilučių. P.Coelho knygose atskleidžiama daug žmogaus psichologijos, galbūt todėl man taip patinka jo kūryba.” O labiausiai sužavėjo straipsnio pabaiga: “O ir iš Aistės Paškevičiūtės netrukus turėčiau gauti įdomią knygą – mes su ja dažnai susitinkame ir kalbamės apie knygas. Aš jas skaitau tik kelerius metus, o Aistė jau labai seniai.”… eina sau. įžvalgi moteris.

  Reply
 11. Salomėja Post author

  brumbrumai, labai daug reikia perskaityt ar pabandyt perskaityt, kad galėčiau pvz pasakyt ar vyrai ar moterys geriau rašo. Sakyčiau, kad aš dar per mažai esu peskaičiusi ir tokios išvados dar negaliu padaryti. Bet gal kada nors reiks išsivest statistiką:) Kol kas šitame bloge permetusi akimis rašytojų sąrašą išvadų dar negalėčiau padaryt.
  Beje, pasidarė smalsu. O jei slapyvardis kitos lyties (senovės moteros ypač mėgo, kas žino kaip yra dabar) ir tik nežinai, kad knyga vyro/moters rašyta, ar rašytojas pasidaręs lyties keitimo operaciją. Ar šiaip ne tradicinės orientacijos? Gi lyčių suvienodėjimo laikai. Kita vertus kas man. Aš savo būsimos knygos per prievartą nebruksiu 🙂

  Reply
 12. Salomėja Post author

  Ne tavi vieno 🙂 Coelho knygos amžinai pardavimo topuose. :)) Gi dvasingos. Negėda prisipažint, ne taip kaip apie vampyrus ar kokius ten meilės romanus 🙂 O ir šiaip šitas įrašas Šiukšlynėlyje daugiausiai komentarų turi. Tokia jau Paulo karma matyt 😛

  Reply
 13. Laura

  Kadangi paauglystėje buvau didelė Coelho gerbėja, tai galiu pareikšti savo kompetentingą nuomonę 🙂 Zahiras, Portobelo Ragana, tas pats Alchemikas – nu apsiseilėjusios sapalionės. Labiausiai man patikusios yra “Veronika ryžtasi mirti”, “Penktasis kalnas” ir “Demonai ir panelė Prym”. Pastaroji geriausia. Jei kada dar bandysi – paskolinsiu 🙂 Kolekciją nuo tų laikų dar turiu.
  Su Coelho panašiai kaip su Allende – vienos knygos atrodo neprastos, o po kitų spjaudaisi, kam iš vis skaitei.

  Reply
 14. Dori

  Vienas draugas aiškino, kad knygą “Alchemikas” privalo kiekvienas turėti savo namų bibliotekoje ir perskaityti bent 10 kartų. Taip ji ir atsirado pas mane 🙂 Bet kai perskaičiau, tai supratau, kad tokio “skiedalo” dar nesu skaičiusi. Jo knygas vadinu “virtuvine filosofija namų šeimininkėms”. Ir kai kas nors pasako, kad jį mėgsta, tai siūlau perskaityti H. Hesse’s “Sidharta”

  Reply
 15. rednails

  Dori, Hesses Sidharta, nes ji daug geresne ar del to, kad panasi ir turetu patikti? Neksaiciau, todel smalsu:)
  O Portobelo ragana man irgi labai nepatiko. Be to, skaiciau ja gana specifinej vietoj (ligoninej), tai isvis nekokius prisiminimus kelia 🙂

  Reply
 16. mg

  O man Demonas ir panele Prim- silpna pasirode, ganetinai nuobodi buvo. Is Coelho labiausiai patiko
  1Alchemikas;
  2 vietoj. Brida ir Veronika ryztasi mirti.
  “verkiau prie tokios ir tokios upes”, “Zahiras”, “Senjorina Prim” maziau- patiko maziausiai.
  Ir siaip Coelho tik pagal tam tikra nuotaika galiu skaityti- kai tingisi eiti i baznycia, bet dusiai reikia kazkokio apsivalymo…

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *