989(15) Chris McGeorge “Spėk kas”

Chris McGeorge “Spėk kas”

Mano įvertinimas: 1/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).

Mano komentarai

O štai čia yra dar vienas mano nusivylimas. Pažiūrėkit į aprašymą: uždaroje aplinkoje atsibunda šeši žmonės. Visi vieni kitų nepažįsta. Vonioje lavonas, kurį skirtingai nei vienas kitą, dalyviai žino. Per tris valandas reikia išsiaiškinti kas gi tikrasis žudikas arba mirs visi. Nesakykit, kad detektyvų mylėtojų nesuintriguotų toks knygos aprašymas. Tai va, suviliojo ir mane.

Bet. Ir vėl, kaip skaitydama ankstesnę knygą, nepajutau jokio jaudulio. O kam dar skaityti detektyvus? Ar po visų skandinaviškų detektyvų esu atbukusi? Nemanau, kartais man užtenka eilinės banalybės, jei tik kažkas joje kabina. Čia gi labai sausa istorija. Pagrindinis veikėjas – prasigėrusi televizijos žvaigždė – atstumiantis ir nemalonus. Dauguma kitų žmonių empatijos taip pat nekėlė. Tyrimas, kuomet visi pasipasakoja ką prisimena iki prabudimo ir kuo susiję su auka, nuobodus, nes niekas nepasakoja kažko ypatingo bei sudominančio skaitytoją. Atomazga, kurioje mes sužinome tiesą taip pat bejausmė, maždaug “tai va, sveiki, aš žudikas, geros dienos”. Gerai jau gerai, perdedu, nebuvo viskas taip blogai, o ir knygą perskaičiau per kelias valandas. Visgi labai pasiilgstu Larson/Nesbo/Kepler ir co. keliamo virpulio.

Oficialiai: Kas: Aktorius. Padavėja. Valytojas. Aktorė. Advokatas. Studentė. Kiekvienas jų – įtariamasis.
Kur: užrakintame kambaryje, iš kurio negalima ištrūkti. Ir jie neturi jokio supratimo, kaip ten atsidūrė.
Be to: vonioje – kūnas žmogaus, kurį jie visi pažinojo. Kažkas jį nužudė. Kažkas, esantis tame kambaryje.
Kodėl: jie turi tris valandas išsiaiškinti, kuris iš jų yra žudikas. Kitaip jie visi mirs.
Taisyklės paprastos. Žaidimas žiaurus ir sudėtingas.
“Spėk, kas?” – kvapą gniaužianti užrakinto kambario byla. Penki žmonės, atsidūrę košmariškoje padėtyje. Lavonas vonioje – žmogus, su kuriuo kiekvienas jų buvo kada nors gyvenime susitikęs. Įkalinti keturiasdešimt ketvirtame viebučio aukšte be galimybės ištrūkti, jie turi laukti, kol vienas jų, Morganas Šepardas ras žudiką. Jei ne – žus ne tik jie, bet ir visi viešbutyje esantys žmonės. Siaubas kausto protą, o laiko lieka vis mažiau… Kas buvo nužudytasis? Kodėl visi jie yra čia? Kas su jais žaidžia šitą išsigimėlišką žaidimą? Ir galiausiai – kuris iš jų yra žudikas???

Gairės sau: KPS: 384 Kb 2019 01 30

Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook

Mano parduodamos knygos

Dar viena vieta, kur rašau apie knygas: www.venividi.lt/straipsniai/category/knygos/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *