988(14) A. J. Finn “Moteris lange”

A. J. Finn “Moteris lange”

Mano įvertinimas: 1/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).

Mano komentarai: O jau kiek išgirta ši knyga. O jau kaip visi liaupsina. Tik va man tai pasirodė itin nuobodi. Nenoriu suklaidinti dėl mėgstamų žanrų, man labai patinka psichologiniai trileriai, tokie kaip “Dingusioji”, “Mergina traukinyje”, “Anapus uždarų durų” ir t.t. Net jei siužetas ir kažkiek nuspėjamas, visada įsitraukiu, nes autorius moka kurti tą atmosferą, kuomet net kvapą sulaikai. Bet šioje knygoje nuotaika yra šnipštas.

Nemažai esmės parašyta anotacijoje: iš namų neišeinanti moteris stebi kaimynus. Kartą pamato kaip vienas jų nužudomas, bet kitą dieną paaiškėja, kad visi šeimos nariai gyvi. Skamba tikrai taip tarsi bus susukta gera istorija, bet nepatyriau malonumo. Pagrindinė herojė visiškai atstumianti nuo pradžios iki galo. Jos paslaptis numanoma nuo pirmų puslapių. Kaimynų aprašymai nuobodūs, tai yra, jie tokie beveidžiai, arba stebėtojas neatidus. Pagrindinė intriga irgi nesukėlė kažkokio “ei, net nenumaniau, o kaip tai galėjo nutikti, kaip čia taip mane apgavo” jausmo.

Tad tiesiog tai knyga, kuri turėjo būti panaši į “Merginą traukinyje”, bet skaitydama nuobodžiavau. Beje, parduodu per sena.lt.

Oficialiai: Ana Foks jau dešimt mėnesių neišeina iš namų. Tarsi vaiduoklis kasdien klaidžiodama po kambarius menkavertiškumo jausmą skandina vyne, panikos ir agorafobijos priepuolius malšina vaistais, vakarais žiūri senus filmus ir pro fotoaparato objektyvą atidžiai stebi kaimynų gyvenimus. Anapus parko atsikrausčiusi Raselų šeima iš karto patraukia Anos dėmesį. Vyras su žmona ir paaugliu sūnumi – lyg skaudus jos pačios gyvenimo, likusio praeityje, atspindys. Vieną vakarą tylą perskrodžia stingdantis riksmas. Raselų lange Ana pamato žibančius peilio ašmenis kruvinoje krūtinėje. Kitą rytą Ana atsibunda ligoninėje, visi Raselų šeimos nariai sveiki, o policija įtariai žiūri į nestabilios būklės liudininkę, kurios pasakojimas skamba kaip kino filmo scenarijus. Ar jos vartojami vaistai galėjo sukelti haliucinacijas? O gal Raselų šeima su Ana žaidžia velniškai tamsų žaidimą? Kiekvienas knygos herojus slepia šiurpias paslaptis, o tiesa kur kas niūresnė, nei buvo galima numanyti…

Gairės sau: KPS: 488 Kn 2019 01 23

Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook

Mano parduodamos knygos

Dar viena vieta, kur rašau apie knygas: www.venividi.lt/straipsniai/category/knygos/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *