968(67) Ricardo Bruni “Drugelių naktis”

Ricardo Bruni “Drugelių naktis”

Mano įvertinimas: 2/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).

Mano komentarai: Truputį prisikaupė skolų. Be šios, dar penkias knygas reikėtų pažymėti . Kai blogas neveikia, tai vis neapsisprendžiu, rašyt čia, nerašyt, ar kaip 

“Drugelių naktį” pasirinkau be išankstinių lūkesčių, tik tiek, kad aprašymas atrodė gana įdomiai. Ir visai patiko. Tiek, kad paaukojau šiek tiek miego valandų. Įdomiausia knygos dalis, kad istorija pasakojama iš kelių laiko perspektyvų (na čia nieko labai naujo) ir kelių veikėjų lūpomis (irgi nieko naujo), bet nepaisant, kad toks rašymo būdas man jau pažįstamas, visada gana maloniai kuria intrigą.

Siužetas taip pat daugeliui bus girdėtas. Kartais atrodo, kad rašytojai naudoja tuos pačius šablonus. Nužudyta mergina. Po dešimties metų jos buvęs vaikinas atvažiuoja į miestelį parduoti namo. Kaip visada mažame kaimuke kyla bruzdėjimas ir pradeda lįsti paslaptys.

Pasakotojai nušviečia tai dabartį, tai praeitį. Vienas iš balsų – pačios nužudytosios. Taigi, tikrosios atomazgos aš neįtariau, bet buvau gana arti. Jei išmestume visokius narkomano kliedesius bei vieną kitą keistesnį pasakotoją, tai istorijai rašyčiau 10, o dabar tik 8. Beje, skoloje, tarp neaprašytų knygų, yra dar viena su panašiu siužetu ir pasakojimo stiliumi. 

Oficialiai: Su drugeliais į mūsų namus įskrenda ir žuvusiojo siela. Ta siela neranda ramybės ir ieško, kas ją suteiktų, o kartais ji trokšta, kad išsiaiškinę tiesą ramybę atgautų ir kenčiantys artimieji.

Alisos kūnas buvo rastas šiltą vasaros naktį. Greitai buvo paskelbtas ir žudikas – puskvaišis miestelio iškrypėlis. Jis nespėjo patekti į teisingumo rankas, jam atkeršijo aukos tėvas.

Po dešimties metų į miestelį, kuriame daug kas gaubiama paslapčių, reikalų sutvarkyti trumpam grįžta buvęs Alisos vaikinas Enrikas. Jis grįžta į vietas, į kurias skaudu grįžti, ta naktis jam vis dar neduoda ramybės. Dėžėje su senais daiktais jis randa kadaise pamirštą savo telefoną, o jame ir Alisos žinutę, atsiųstą… jai jau žuvus.

Ar išties tą kraupią naktį buvo pasmerktas tikrasis nusikaltėlis? Ar Enrikui pavyks atskleisti tiesą? Kokias intrigas rezga ir kokį melą slepia jaunystės draugai?

Gairės sau: KPS: 232 Ke 2018 10 10

Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook

Mano parduodamos knygos

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *