913(12) Elizabeth Strout “Aš esu Liusė Barton”

913(12) Elizabeth Strout “Aš esu Liusė Barton”

Elizabeth Strout “Aš esu Liusė Barton”

Mano įvertinimas: 2/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).

Mano komentarai: Įspūdį apie knygą galu nusakyti trumpai: gera, kokybiška, bet nelabai įsimintina. Iš esmės, tai yra istorija apie šeimos santykius, apie galimybes. Labai labai neturtinga šeima, gyveno šaltame garaže. Ir tos šeimos dukra sugebėjo išbristi iš skurdo, išvažiuoti mokytis ir tapti rašytoja. Jos santykiai su šeima nutrūko.

Jau būdama suaugusi ji suserga neaiškia liga ir į ligoninę atvyksta aplankyti mama. Jos kalbasi. Prisimena pažįstamus, vaikystę, tam tikrus epizodus. Knyga rami. Joje nėra įtampos, nėra veiksmo, užtat yra jausmų. Gana plati gama.

Bet kaip jau sakiau, nors knyga kokybiška, kažkokio pėdsako manyje nepaliks. Gal ne viskas tuose santykiuose man suprantama.

Oficialiai: Infekcijos pakirsta po operacijos, palatoje priešais Kraislerio dangoraižį guli jauna moteris, rašytoja, žmona, dviejų mažų dukrelių mama. Netikėtai jos aplankyti iš mažo miestelio Ilinojuje atskrenda mama, su kuria santykiai nutrūko išvykus gyventi į Niujorką. Neįpareigojantys pokalbiai apie bendrus pažįstamus iš gimtojo Amgašo, apie ligoninės personalą bei gimines tarsi atkuria motinos ir dukters ryšį, kartu atskleisdami įtampą ir nepaaiškinamą ilgesį, persmelkusį visą Liusės gyvenimą. Prisiminimai prikelia skaudžias ir pamirštas temas apie tėvų smurtą, nevaldomas baimes, nerimą dėl brolio, taip ir nepalikusio tėvų namų, nuoskaudas ir besąlygišką, nedemonstratyvią motinos ir dukters meilę. Vengdama sentimentalių frazių, vien rūpestingai rinkdama žodžius ir dėliodama reikšmingas pauzes rašytoja E. Strout griauna populiarų mitą, kad kiekvienas toje šalyje, nepaisydamas praeities, gali tapti kuo tik nori, ir atveria visą emocijų lobyną: nuo giliausios kančios iki tyro, netemdomo džiaugsmo.

Žymos sau: KPS: 240  Kb 2017 12 13

Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook

Mano parduodamos knygos.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *