774(31)-776(33) Susan Ee "Angelų įsiveržimas", "Pasaulis po to", "Laikų pabaiga"

komplektas-serija-penryn-ir-laiku-pabaigaSusan Ee “Angelų įsiveržimas”, “Pasaulis po to”, “Laikų pabaiga”
Mano įvertinimas: 3/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).
Mano komentarai: Ačiū, gyvenu gerai. Mažai miegojau, daug skaičiau. Senas geras jausmas, kai noras sužinoti pabaigą nustelbia miegą.
Kalbėsiu apie visą seriją iš karto, mat skaičiau knygas vieną po kitos ir nelabai net dabar pasakyčiau, kur baigėsi viena, o prasidėjo kita. Perskaičiusi pirmos knygos aprašymą pamaniau, kad čia bus kokia nors labiau meilė seilė, aka saulėlydis. Angelas myli žmogų, žmogus myli angelą, jiems tai draužiama ir iš to kyla visos bėdos. Tačiau čia labiau mano mėgiamas postapokalyptinis romanas, kai žmonėms tenka išgyventi griuvėsiuose, kai žudo ne tik priešai, čia šiuo atveju yra angelai, bet ir savi – gaujos, maitėdos ir pan. Patiks tiems, kam patiko “Divergentė” ar “Bado žaidynės”.
Trumpa esmė: į žemę įsiveržė angelai ir sužlugdė žmonių civilizaciją. Visą laiką nėra labai aiški to priežastis, bet angelai nėra vieningi. Nužudytas pagrindinis arkangelas, kiti gi kovoja dėl valdžios rezga intrigas. Vienas toks gi dar prikuria visokių mutantų ir demonų, kad imituotų bilijoje aprašytą paskutinę teismo dieną. Istorijos pradžioje vienam arkangelui nukertami sparnai, kurių jis ieškos visas dalis, nes be šių negali grįžti pas angelus ir įsisukti į tą intrigų sūkurį.
Dar yra 17 metų mergina, kuri tą angelą išgelbėja nuo nukraujavimo po minėtos sparnų amputacijos ir tuo metu praranda neįgalią seserį, kurios taip pat ieškos visas dalis.
Kartu ir atskirai šiems dviems teks patirti daug nuotykių. Kiekviename puslapyje laukia tai intriga, tai bėgimas iš kalėjimo, tai kautynės su angelais, gaujomis, skeriais, zombiais, monstrais ir kt būtybėmis, tai susitikimai su įvairiais personažais. O personažų yra ypatingų. Vien ko verta Penryn išprotėjusi mama, ar pasipriešinimo kariai dvyniai. Kaip jau minėjau – negalėjau atsitraukti. Buvo įdomu kokią pabaigą sugalvojo autorė, o pabaiga nenuvylė.
Oficialiai: pirma dalis: Jau šešios savaitės kaip angelai nusileido į Žemę ir sunaikino šiuolaikinį pasaulį. Išliko tik nedidelė žmonių grupelė. Dieną siaučia gatvių gaujos, o naktį kausto baimė ir prietarai. Angelams pagrobus bejėgę mergaitę, jos septyniolikametė sesuo Penryn pasiryžta viskam. Net sandėriui su priešu. Rafas – karys, kurį po ištisą amžinybę trukusių nesuskaičiuojamų kovų iš beviltiškos padėties išgelbsti alkana paauglė mergaitė. Keliaudami po tamsią ir suniokotą šalį, sunkiomis akimirkomis jie gali atsiremti tik vienas į kitą ir abu rizikuoja viskuo, kas brangiausia, kad išliktų gyvi. Apokaliptinėje šviesoje užgimsta nauji jausmai. Ar jie tikri? Jaudinantis, aistringas ir kupinas stulbinamų netikėtumų pasakojimas nepaliks abejingų skaitytojų.
antra dalis: Antrojoje serijos dalyje PASAULIS PO TO žmonės buriasi ir slepiasi civilizacijos griuvėsiuose, stengdamiesi išlikti. Išsigelbėję nuo angelų antpuolio, jie trokšta keršto. Peidžė prapuola. Jos ieškodama Penryn keliauja ištuštėjusiomis ir paslaptingomis San Fransisko gatvėmis ir slapta viliasi sutikti Rafą. Kur dingo visi gyventojai? Kodėl miestas toks tuščias? Tuo tarpu Rafas rūpinasi, kaip atgauti savo sparnus, – juk be jų negali grįžti į angelų pasaulį ir vėl tapti lyderiu, arkangelu. Jis nežino, kad Penryn gyva. Ar pavyks jiems susitikti? Ką jis pasirinks: sparnus ar liesutę žmonių dukterį?
trečia dalis: Pabėgę nuo angelų, Penryn ir Rafas leidžiasi į kelią, ieškodami atsakymų. Jie trokšta rasti gydytoją, kuris padėtų sutvarkyti padarytą žalą. Stulbinami Rafo praeities įvykiai išlaisvina tamsos jėgas ir šios ima grasinti visiems aplinkiniams. Kai angelai pasiunčia į žmones apokalipsės košmarą, abi pusės stoja į karą. Kas švęs pergalę? Priversti kovoti dėl žemiškos karalystės, Rafas ir Penryn turi pasirinkti: savo giminę ar vienas kitą?
Žymos sau: KPS: 336, 376, 384 Ke, 2016 03 14
Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook

14 thoughts on “774(31)-776(33) Susan Ee "Angelų įsiveržimas", "Pasaulis po to", "Laikų pabaiga"

 1. Vienareikšmiškai pati geriausia fantastinių knygų serija. Gaila, kad buvo nuspręsta iš keturių knygų padaryt tik trilogiją…

 2. Paskaičiau apžvalgą tai na, kaip suprantu veiksmo fantastika, gal ir nebloga, bet labai klišinis siužetas atrodo.
  Po to paskaičiau Eglioshos komentarą… Noriu paklausti, o su kokiomis serijomis lyginta ši, kad įvardinta, kaip “geriausia”?

 3. Valdai, kaip smagu, kad užsukai. Iš komentaro suprantu, kad nemažai skaitęs tokių knygų, tad ir rėžki rekomendacijų, kur siužetas būtų tikrai neklišinis, nes aš pvz., dar nesu skaičius nė vienos tokio tipo knygos, kuri būtų nenuspėjama.

 4. Tik neįsižeiskit. 🙂 Postapokaliptinių istorijų tiesa sakant nesu skaitęs. Ir kiek esu skaitęs, tai ilgesnės serijos man visad “nusivažiuodavo” (ta prasme, jei pirma dalis užkabina, antroj dažniausiai pajusdavau, kad tęsiama tiesiog dėl tęsinio). Už tai ir norėčiau sužinot su kuo lygino Egliosha.
  Jei čia nesutapimas su apžvalgos autoriaus nuomone netoleruojamas, atsiprašau, daugiau taip nedarysiu 🙂

 5. Toleruojami visokie komentarai jei jie neįžeidžia.
  Manau Eglioshka lygina ne su postapokalyptiniais, o su šiaip jaunimo fantazy serijomis :).
  O aš apskritai iš patirties matau, kad iš viso pasaulyje yra iki 10 originalių siužetų ir visos knygos lipdomos ant jų.

 6. Aš kažkur skaičiau, kad tik 7 yra originalūs 🙂 Aišku, ačiū už komentarą. Kiek paskutiniu metu skaičiau, mūsuose įvardinama “jaunimo fanatazy” yra jau nebe visai man (su didžiausia pagarba jai, kaip anksčiau mėgusiam ją).
  P.S. Salomėja, ar esate skaičiusi “Raganiaus” seriją? Lyg ir nematau apžvalgose, bet tai gali nieko nereikšt. Būt įdomus “įspūdžio” palyginimas su šia serija. Tada būt lengviau vertint kitas jūsų apžvalgas (skonių skirtumas ne bėda, svarbu žinoti kokiose vietose jie skiriasi).
  Eglioshai irgi rekomenduočiau “Raganių”, tik įspėju, ten puslapių dvigubai daugiau 🙂

 7. aš net neabejoju, kad Raganius man patiktų, bet jei rimtai, tingiu eridaniškame leidimų chaose atsirinkinėti kiek tų knygų, kas po ko ir jų ieškoti, nes bibliotekoje toli gražu ne viskas būna.

 8. Valdai, atsiprašau, tik dabar užėjau Jūsų komentarus.
  Esu perskaičiusi nemažai fantastikos jaunimui, todėl galiu užtikrinti, kad man tai tikrai mėgstamiausia fantastinė knygų serija paaugliams. Antra eilėje ko gero būtų Bjaurūs. Gražūs. Ypatingi.
  Angelų įsiveržimą labai lengvai būtų galima palyginti su Penktąja banga, kuri man pasirodė kiek prastesnė (negaliu argumentuoti kodėl, bet istorijos pasakojimo stilius tikrai geras, filmiškas), tikrai kažkuo priminė PFF, tik jaunimui.
  Kalbant apie angelus blogiečius yra įdomi knygų serija Kaulų ir dūmų duktė, gaila lietuviškai yra tik pirma dalis.
  Dabar labai reklamuojama Raudonoji karalienė irgi toks iš įdomesnių postapokaliptinių variantų, bet antra dalis pasirodė per daug ištempta ir per daug nužudymų ir žiaurumų, kaip knygoje paaugliams.
  Bėgantis labirintu pasirodė meh.
  Aišku pati pačiausia postapokaliptinė knyga man yra Warm bodies/Šilti kūnai (Isaac Marion), gal taps ir mėgstamiausia serija, nes autorius netikėtai parašė ir antrą dalį, kurios labai laukiu.
  p.s. ačiū už rekomendaciją, reikės pasikuisti bibliotekų duombazėse. beje, man kuo storesnė knyga, tuo smagiau 😀

 9. kalbant ta pačia tema (postapokaliptinė fantastika), ką tik perskaičiau ne taip seniai išleistą Šachtą. nereali knyga, tikiuosi kitas dvi dalis irgi išleis.

 10. Egliosha, žinant, kad aš jau dvigubai vyresnė už paauglius tai visai sudominai ta knyga, kur per daug žiaurumų :). Ačiū, man regis, kažkur net turiu.

 11. Eglioshai: Jei čia dėkoji už mano “rekomendaciją” dėl Raganiaus, tai turiu patikslinti, kad tai nėra postapokaliptinis kūrinys. (noooors… labai labai labai norint galima kai ką įžiūrėt, bet tai ant tiek silpna, kad mikroskopo reiktų) 🙂

 12. dėkoju apskritai už rekomendaciją, nes po naujų kažkokia neskaitomoji, reikia kažko, kas užvestų varikliuką. o gal šiaip pavasario sulaukt pagaliau reikia 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *