765 (22) Jean M. Auel „PIRMYKŠTĖ MOTERIS. Išpieštų urvų kraštas“

pirmykstemoterisispiestuurvukrastas3d1Jean M. Auel „PIRMYKŠTĖ MOTERIS. Išpieštų urvų kraštas“
Mano įvertinimas: 3/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).
Mano komentarai: Po šios knygos vos valdau riešą. Atpratau nuo tokių sunkiatomių, kurių neįmanoma sukišti į skaityklę :D.
Ailos nuotykiai baigėsi. Turiu pasakyti, kad visa serija, bendrai paėmus man patiko. Su sąlyga, kad į ją žiūri kaip į Harį Poterį, o ne kaip į istorinį romaną. Neabejotina, kad autorė daug ruošėsi ir skaitė, ir keliavo, ir bendravo. Tačiau visos evoliucijos savybes sukišti į vieną moterį vis tik yra jau prie fantastikos. O ir nors aplinka kuriama reali, visi dirbinių aprašymai, raštų skirtumai, puodai ir ginklai, viskas ok, bet su socialinėmis problemomis autorė kiek paskubėjo ir labai jau norėjo sukišti visas dabartines problemas į pirmykščių žmonių bendravimą. Rasizmas, akholizmas, palikti vaikai, kekšės, linčo teismas, apsimetėliai šamanai ir visa kita… O jė, sakiau, kad jei į knygą žiūri, kaip į HP, tai viskas gerai.
Tiesa, paskutinė dalis buvo nuobodžiausia. Per daug kartojimų. Sutiko pirmą žmogų, papasakojo apie savo gyvenimą. Sutiko antrą žmogų, papasakojo apie savo gyvenimą. Sutiko trečią žmogų, papasakojo… na suprantate, kai sutinka ketvirtą tai jau norisi perversti puslapį :).
Oficialiai: Devintojo urvo gyventojai geranoriški, bet ne be trūkumų. Gyvendama su neandertaliečiais ir kitokių kultūrų žmonėmis Aila užaugo jautri asmenybė, tačiau jai dar daug ko teks išmokti. Juolab, kad vyriausioji žynė pasirenka ją savo įpėdine. Jaunai moteriai, visai kaip ir šiandien, tenka sunki užduotis derinti šeimą ir darbą. Kad ir su kokiais iššūkiais susiduria Aila, ji suranda išradingų būdų palengvinti savo ir genties žmonių gyvenimą. Jos kaip medžiotojos ir gydytojos žinios ir įgūdžiai vis gilėja, tačiau vis dažniau tenka rinktis tarp motinos ir Jondalaro partnerės pareigų. Gelbėja tik tai, kad kol ji semiasi žynių išminties, prie baltapūkės dukrelės auginimo mielai prisijungia visas klanas. Daug išmėginimų patyrusi moteris tampa genties galva ir atskleidžia vieno didžiausių gyvenimo slėpinių paslaptį.
Žymos sau: KPS: 780, Kn, 2016 02 06
Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *