635(55) Sergej Lukjanenko "Genomas"

genomasSergej Lukjanenko “Genomas”

Mano įvertinimas: 3/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).

Mano komentarai: Labai keista, aš dar neskaičiau fantastinės knygos, kuri man nepatiktų, tačiau prie jų kažkodėl nesiveržiu. Taip netyčia truputį paskaitau, pvz., dabar užsimaniau po saldžių meilės romanėlių. Ko nors labiau ciniško ir pagalvojau, kad gal ponas Lukjanenko šioje vietoje nepaves. Pasitikėjimo neapvylė.

Lukjanenko knygos būna geresnės ir blogesnės, įdomesnės ir nuobodesnės, bet veikėjai visada man patinka, truputį savipisos, šiek tiek cinizmo ir avantiūrizmo. Kas man nepatiko? Gal tas seksas su paaugliuke. Kažkoks nereikalingas. O be to, tai puiki, lengva knyga. Ne per stora, įvykių beveik nėra, visą cinkelį sudaro veikėjai, pvz., klonuotas ir modifikuotas Šerlokas Holmsas :), genų inžinieriaus sąmonė uždaryta kristale, Caigos, dar pasaulio idėja ir smulkmenos (vaniliniai spirgai!).

OficialiaiKeistas tolimos ateities pasaulis, kuriame žmonės dar prieš gimimą užprogramuojami būti ypatingais “profais”. Keistas kontraktas, pasiūlytas jaunam kapitonui profui; pernelyg keistas, kad nebūtų įtartinas. Keistas žvaigždėlaivio ekipažas, kuris iš pirmo žvilgsnio atrodo surinktas atsitiktinai, bet, pažvelgus atidžiau, galima pastebėti tam tikrą paslaptingą sistemą. Kažkas turi atsitikti. Ir atsitinka. Kažkas baisaus. Bet ne tai, ko visi laukė…

Žymos sau: KPS: 317, KE, 2014 06 29

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *