629(49) Jussi Adler-Olsen "Fazanų žudikai"

Fazanų-žudikai_p1Jussi Adler-Olsen “Fazanų žudikai”

Mano įvertinimas: 3/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).

Mano komentarai: Sprendžiant iš internetinių atsiliepimų, tai aš turbūt vienintelė, kuriai antra dalis patiko labiau už “Moterį narve”. Negaliu paaiškinti kuo. Gal pripratau prie veikėjų ir Asadas nebenervina, gal šiaip tiesiog buvo įdomiau. Anoje knygoje mane erzino tas moters sėdėjimas narve ir kvaila priežastis. Šioje knygoje jau niekas manęs neerzino. Na gal šiek tiek tos pasiutusios lapės elgesys. Užtat labai patiko Karlo kelionė į Madridą ar pasimatymai su psichologe. Taip pat ir jo gudrūs manipuliaciniai veiksmai prieš atvykėlius iš Norvegijos. Truputį net krizenau.

Tad kaip ir va, apie serijinius detektyvus sunku ką ir bepasakyti, lieka tik laukti trečios dalies.

Oficialiai: Niekas nežino, kaip ant „Q“ skyriaus viršininko Karlo Mjorko stalo atsidūrė byla apie brolio ir sesers žmogžudystę vasarnamyje 1987 m. Tuomet buvo įtariami šeši internatinės mokyklos auklėtiniai, bet policija nerado įrodymų. Po devynerių metų vienas iš grupės, vienintelis mokęsis ten valstybės lėšomis, prisipažino nužudęs ir sėdo į kalėjimą. Mjorkas su keistuoliu asistentu siru Asadu ir skardžiabalse sekretore Rouze, kuri baigė policijos mokyklą geriausiais pažymiais, bet neišlaikė vairavimo egzamino, susidomi šiuo keistu atveju. Juo labiau kai vyresnybė įsako nekišti prie išspręstos bylos nagų, o viskas rodo, kad buvusioji šutvė, dabar – visuomenės grietinėlės atstovai, kraujo troškulio neprarado. Tie vyrai bijo tik vieno žmogaus – Kimės, kuri anksčiau priklausė jų rateliui, o dabar trainiojasi Kopenhagos gatvėse. Prasideda trigubos gaudynės: ar Mjorkas pirmiau prisikas prie tikrųjų žudikų, ar jie spės amžiams nutildyti pavojingą liudininkę? O gal Kimė pirma įvykdys savo planą?

Žymos sau: KPS:512, KE, 2014 06 14

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *