395(68) R. Nuris Giutenkinas "Čiauškutė"

R. Nuris Giutenkinas “Čiauškutė”
Mano įvertinimas: 2/3 (1 – nors ir skaitomas, ale vistiek šūdas, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).
Mano nuomonė: Šią knygą skaičiau gal kokį dešimtą kartą. Ir visi kiti devyni kartai buvo paauglystėje. Jei blogą būčiau rašiusi tada, tai neabejodama įvertinčiau trejetu. Jei pirmas kartas būtų buvęs dabar – duočiau vienetą. Būtent tokios meilės istorijos manau žaviausios to meto (kai prašyta knyga) paaugliams ar gana jaunoms damoms. Mūsų laikais daug kas čia kelia šypseną.
Kaip ten bebūtų, pagrindinė herojė yra labai įdomi. Baikšti, gležnutė. Visada bėganti nuo problemų. Nors tarsi ir tvirta laukinukė, kuri puola kandžiotis ir muštis. Tokioms musulmoniškoje šalyje nelengva. Apie tai ir knyga. Daugybė vienišos mokytojos nuotykių bebėgant nuo meilės į meilę.
Džiaugiuosi, kad šią knygą radau, kaip palikimą buto rusyje :). Primena vaikystę.
Oficialiai: „Čiauškutė“ – skaitomiausias, į daugelį kalbų išverstas žymaus turkų rašytojo Rešato Nurio Giuntekino romanas. Jo veikėja – kilmingos Stambulo šeimos atstovė Feridė, pravarde Čalykušu, arba Čiauškutė, dėl nelaimingos meilės pabėga iš namų ir mokytojaudama atokiuose Turkijos azijinės dalies – Anatolijos – kaimuose ir miesteliuose patiria įvairiausių nuotykių. Feridės idealizmas, tyrumas, prancūzų pensione gerai išauklėtos mergaitės manieros, iš pradžių jai labai trukdo, bet ilgainiui pelno aplinkinių pagarbą, kuri jai teikia pasitikėjimo savimi. Romanas užima išskirtinę vietą turkų literatūroje ne tik dėl spalvingų charakterių ir skaitytojų pamiltos herojės, bet ir dėl to, kad parodo XX a. pradžios Turkijos visuomenės europėjimo procesus ir yra naujosios turkų literatūros pavyzdys.
Puslapių skaičius: 485
Knyga nuosava.
Perskaityta 2012 05 07

2 comments on “395(68) R. Nuris Giutenkinas "Čiauškutė"

  1. say

    na štai. davei adresą.. atsiverčiu blog’ą.. ir randu knygą, kurios užsimušdama ir vaikystės prisiminimų vejama prieš mėnesį susiradau dėvėtose knygose ir perskaičiau.. pasirašau po kiekvienu žodžiu 😀

    Reply
  2. Salomėja Post author

    Nu vat visai įdomu perskaityti savo vaikystės TOP’us ir užaugus 😉

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *