1087(8) Isaac Asimov “Fondas”

Isaac Asimov “Fondas”

Mano komentarai: nedrįsčiau savęs laikyti didele fantastikos mėgėja, nes tikrai skaičiau per mažai šio žanro knygų. Tiek mokslinės, tiek fantasy. Kokių penkiasdešimt? Ne daugiau. Bet yra taip, kad beveik visos man patiko. Ir nesvarbu, ar drakonai laksto, ar erdvėlaiviai skraido. Gal tiesiog man patinka ne žanrai, o įdomios knygos?

“Fondą” skaityti norėjau seniai. Ir per juodąjį penktadienį vos nenusipirkau. Sulaikė riboti finansai, bet gi po kelių dienų radau senus leidimus vyro tėvų namuose. Tad ilgai nebelaukiau.

Na ir puiki knyga. Yra tikrai gero humoro jausmo. Amžinai aktualios problemos (valdžios troškimas, godumas, ribotumas, naujovių baimė). Įdomūs, gan keistoki, dialogai. Tačiau buvo ir mažiau patikusių dalykų. Kadangi istorija šokinėja per dešimtmečius, tai mes kiekviename skyriuje vis paliekame veikėją ir pažindinamės su kitu. Tarsi trumpų susijusių istorijų knygoje, o man tokios kur kas mažiau patinka už vientisą veiksmą.

Visgi, “Fondas” buvo gerai, o štai skaitydama antros knygos pirmą skyrių užmigau. Tad kol kas atidėjau tęsinius.

Mano įvertinimas: 3/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).

Oficialiai: 12 067-ieji Galaktinės Eros metai. Jau dvylika tūkstantmečių klesti gigantiška Galaktinė Imperija, vienijanti daugybę žmonių apgyvendintų planetų. Tačiau nepermaldaujami psichoistorijos dėsniai skelbia, kad netrukus prasidės kruvini tarpžvaigždiniai karai, planetos praras ryšį su Galaktikos centru ir užslinks barbariški laikai, truksiantys ilgiau nei trisdešimt tūkstančių metų.
Kad šis laikotarpis sutrumpėtų iki vieno tūkstantmečio ir jo padariniai nebūtų tokie katastrofiški, Imperijos žlugimą numatęs psichoistorikas Haris Seldonas įsteigia Fondą. Į Terminuso planetą, esančią pačiame Galaktikos spiralės pakraštyje, persikelia Seldono vadovaujami mokslininkai – jie padės žmonėms kurti naują imperiją…

PSL: 288; knyga pasiskolinta; Perskaityta: 2019 12 08

Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook arba Instagram.

Dar viena vieta, kur rašau apie knygas: www.venividi.lt/straipsniai/category/knygos/

5 comments on “1087(8) Isaac Asimov “Fondas”

 1. Eglė

  OMG, buvau pamiršusi, kaip man patinka klasikinė PFAF fantastika, kol nepasiėmiau Fondo! Kad ir šokinėjant nuo veikėjo prie veikėjo, bet man didelį įspūdį paliko Asimovo fantazija ir išmonė, galvojau – nu man taip protas neišneštų išmąstyt. Labai tikiuosi, kad Kitos knygos išleis visas dalis, nes bibiotekose tokių senų leidimų neberandu…

  Reply
  1. Salomėja Post author

   Aš irgi tikiuosi, kad išleis, juo labiau, kad senų leidimų tik trys dalys. Nors girdėjau kažkur, kad neapsimokėjo ir gali būti nebeleis… na tikiuosi bent iš idėjos.

   Reply
   1. Eglė

    Savo miesto biblėse randu 5 dalis, bet dar lyg ne visos. Būtų visos išleistos, tikrai nusipirkčiau, mano skaitymo manija pamažu peraugo į bibliofiliją 😀 Nors žiūriu kuo toliau, tuo labiau net nėra ką pirkt ir kaupt.
    Dabar su ta leidyba yra labai slidu. Pradeda leisti serijas ir jas užlenkia po pirmos-antros dalies, nes skaitytojai neperka, o neperka, nes nu nebeleidžia gi tolesnių knygų!

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *