553(77) E L James "Penkiasdešimt pilkų atspalvių"

 E L James “Penkiasdešimt pilkų atspalvių”
Mano įvertinimas: 2/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).
Mano komentarai: Šita knyga man kelia juoką. Seniai seniai, dar jos nė neskaičius. Matau kas vyksta ir krizenu kikenu. Kodėl? Yra gi tie žmonės, kurie niekada nepripažintų, kad koks nors garsus klasikas parašė prastą knygą, tie žmonės visada į kairę ir dešinę švaistosi premijų ir apdovanojimų pavadinimais ir skaito tik geras knygas (o jų pirkiniai to kažkodėl visai neatspindi). Tai va, kai kas nors tiems žmonėms pasiūlo paskaityti “Penkiasdešimt pilkų atspalvių” tai jie tiesiog apsiputoja. Tarp putų lenda žodžiai “banalybė”, “niekada”, “baisu”! Nes jie kažkur girdėjo žodį seksas. Tai va, kol daugybę kartų įvairiose vietose susidūriau su tuo apsiputojimu, besiputojantys paslapčia pirko knygą ir ją skaitė. Nes prisipažinti gėda, bet knygynų statistikos rodo, kad dar ir oi kaip pirko. Labiau už visus kitus karštus metų hitus. Įsigijau ir aš. Tiesa, nepirkau. Iškeičiau į 5 atvirukus :). Aš retai perku knygas. Man atrodo žmogui, kuris save laiko mėgstančiu skaityti ir besidominčiu knygomis (nemaišyti su knygų premijomis) yra nuodėmė jos neperskaityti. Nes na gi turiu turėti aiškią nuomonę ir arba apsiputoti tais mano minėtais žodžiais, arba toliau su šypsena stebėti tuos besiputojančius. Nujaučiu, kad kada nors taip galėjo būt su kokiu Dekameronu ar Sado knygomis :).
Taigi. Knyga. O knyga gera. Kaip ir visos su minusais ir pliusais.
Minusai: autorė truputį neiškalbinga. Galėčiau apkaltinti vertėją, bet jau pradėjau antrą dalį angliškai, tai… Visi tik varto akis. Varto ir varto. Ir Ana užvertė akis, ir Kristianas užvertė akis, ir mama užvertė akis, ir akys užverčiamos juokaujant, mylintis, šiaip kalbant. Seniau esu atradusi internete, kad kažkas suskaičiavo kiek kartų knygoje buvo užverstos akys ir kramtyta lūpa. Skaičius įspūdingas! Dar gi tas akis vartyti (manot aš čia labai dažnai kartoju tą akių vartymą? Visai kaip knygoje) ir labai svarbu. Nes kai vienas kitam neleidžia, tai jie tuoj puola daryti paslapčiomis, kol anas nemato 🙂
Kitas gi minusas – sekso scenų gausa. Jos geros (apie tai prie pliusų). Bet na žinot, gero neturi būti daug. Užtektų viename puslapyje ir kartą pasidulkint, nereikia būtinai tris :).
Pliusai: tai puiki erotinė knyga. Visas tas sadomazo prideda prieskonių kaip į kokį Tinto Brass’o filmą. Sekso scenos įdomios. Sukelia minčių, kad gal reiktų tai išmėginti. Spėju dėl to knyga ir yra tokia populiari. Labai sukto siužeto nebuvo, bet kiek jau ten jo erotiniuose filmuose? Blaškytų gi :). Tiesa, jau iš anksto manau, kad trys knygos tai tik komercinis triukas, visai to nereikia. Trečdaliu, ketvirtadaliu pamažinus sekso, būtų galima tilpt į vieną dvi knygas neprarandant gėrio. Dabar gi įtariu, kad pavargsiu ir atsiliepimai apie kitas knygas jau bus prastesni. Beje, įdomu koks aktorius vaidins Kristianą. Man visada “ant popieriaus” įtartinai atrodo tokie vyrų aprašymai. Na tie, kur padavėjos, tarnaitės, renginių vedėjos vos tik pažiūrėjusios užspringsta, išrausta, krenta iš susižavėjimo.
Oficialiai: Literatūrą studijuojanti Anastazija Stil, nenoromis nuvykusi imti interviu iš jauno, žymaus ir pasakiškai turtingo verslininko Kristiano Grėjaus, supranta sutikusi patrauklų, tačiau keistą baugulį keliantį vyrą. Nusprendusi, kad susitikimas susiklostė nevykusiai, nepasitikinti savimi Ana mėgina tą gražuolį vyrą pamiršti, bet vieną dieną jis netikėtai išdygsta jos darbovietėje ir neįprasti santykiai prasideda. Tada Ana supranta – ji geidžia to vyro taip, kad neatsispirs. O Kristiano Grėjaus įspėjimas, kad geriau jo vengti, tik dar labiau audrina. Užsimezgus aistringam romanui, Grėjus pareikalauja pasirašyti sutartį, pagal kurią jam būtų leista visiškai valdyti merginos gyvenimą. Pasirodo, žavusis verslininkas kankinamas vidinių demonų ir neįprastų poreikių. Pažindama Kristianą, mergina atranda savo troškimus ir atskleidžia tamsias Grėjaus paslaptis, kruopščiai slepiamas nuo visuomenės…
Puslapių skaičius: 504
Knyga nuosava.
Perskaityta 2013 06 18
 [table id=65 /]
1Kainos surinktos 2012 06 18
2Siuntimo kaina = kaina už vienos knygos pristatymą Lietuvoje/į Lietuvą, renkantis pigiausią siūlomą siuntimo būdą.
3Bendra knygos ir pristatymo kaina perkant tik vieną šią knygą.
4Kaina versta į litus pagal valiutos.lt nurodomą kursą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *