Ką daryti su blogais žmonėmis?

Na aš ne apie tuos, kurie žudo dėl malonumo ar plešia iš gryno godumo. Ne tuos, kurie prievartauja.
Apie tuos kitus, kurie nepritampa, kurie tiesiog blogi.
Ypač žinant aksiomą, kad žmonės nesikeičia. Nors ir bando. Nors tikisi, apgaudinėja save kol pavargsta ir kitus, kol turi noro.
Blogi žmonės nesuprantami visiems kitiems. Jie dažnai kliūna mokykloje, tampa apkalbų objektais darbe, neturi daug draugų. Jie kažkokie ciniški, jie nelabai gražūs. Jie blogi jau vien tuo, kad nemoka žerti itališkų komplimentų, visur, visada, dėl visko. Nemoka nutylėti jei kas nors nepatinka ir šypsotis įžeisti. Jie tiek kartų buvo nuskriausti, kad net menkiausios skriaudelės nebemoka atleisti. Jie savotiški skeptikai nepuolantys stačia galva. Jie jau net nebemoka rodyti fizinių švelnybių. Gi sakiau – blogi žmonės. Blogi ne piktumu, o tiesiog… Kaip koks pasaulio brokas. Kodėl taip griežtai? Nes kitiems su jais blogai. Blogi žmonės stengiasi šlietis prie panašių, deja su jais paprasčiausiai blogai. Blogi žmonės, keista, bet yra patiklūs ir naivūs. Jie patiki.
Blogi žmonės nėra pikti. Kartais jie tiesiog pasitraukia. Iškelta galva antispūdina į savo kampą. Kartais būna atstumti. Niekada dėl to nepyksta ir žino, kad tai dėl jų pačių.
Ką daryti su tokiais blogais žmonėmis? Izoliuoti mokyklose? Nebendrauti? Nekalbėti? Priversti susirasti darbus, kuriuose nereikia bendrauti su kitais? Įtikinti juos, kad gyventi vieniems būtų geriausia išeitis visiems kitiems? Visada priminti, kad jie yra blogi? Juk humanistai vaidinantys, kad visi žmonės yra lygūs tiesiog negyvena su tais blogaisiais.
O ką daryti kai tu pats esi blogas žmogus?

5 thoughts on “Ką daryti su blogais žmonėmis?”

  1. Hmm, nesutikčiau su tavo blogo žmogaus apibūdinimu. Tokie, kaip tu aprašei, dažniausiai būna nepritapę individualistai, nesuprasti ir dėl to užsisklendę. Bet jie nėra blogi žmonės, mano supratimu.
    Man blogas žmogus tas, kuris kitam linki blogo, kuris tyčia kenkia aplinkiniams, skaudina artimus ir neartimus, ir tai daro sąmoningai, suvokdamas savo veiksmų pasėkmes. Tas žmogus, kuris ne tai, kad nepasakys “itališko komplimento” (kad ir kas tai būtų), bet tas kuris įgels, tyčia įskaudins ir pažemins.
    Nu vat toks, kuris tyčia daro blogai kitiems, nes nuo to pats pasijunta gerai. Toks sociopatas. Vat taip galvoju 🙂

  2. Na aš blogas žmogus turėjau omenyje labiau kaip “brokuotas”, kitoks, ne tas kur iš pavyzdinės partijos. Toks, kuris pakenkia aplinkiniams, įskaudina ir panašiai, bet nepiktybiškai. Dažniausiai tai būna labiau nemokėjimas pasakyti taip kaip norėtų pats ir to ką norėtų kiti girdėti, taip pat nevykęs jumoro jausmas ir panašiai, bet jokio piktybiškumo. Iš tų atvejų kai verkia visos pusės: ta kur įsiskaudina ir ta kuri įskaudino, bet ne tik to nenorėjo, bet dar ir dažnai nesupranta kaip ir dėl to rauda. O taip nutinka visą gyvenimą. O jei taip nutinka visą gyvenimą tai ir teigiu, kad žmogus sulūžęs, negeras, tiesiog blogas ir ką su tokiais daryti? Tokie žmonės net visus naujus pažįstamus įspėja dėl savo netikusio santykio su aplinka. Labai dažnai net atsiprašinėja iš anksto.

  3. Manau, kad nesusikalbėjimas su aplinkiniais dažniausiai įvyksta dėl kitokio aplinkos suvokimo, kurį lemia ta pati aplinka – ta kurioje augi, mokaisi, gyveni. Man kartais būna, kad pačiai atrodo, nu kad jau taip aiškiai pasakiau, kad nėra net ką komentuoti – o vat žmogus suprato visai visai atvirkščiai, kaip iš kitos operos. Arba dar būna, kad nesiklausai, ką kiti sako, nes būni per daug savyje.
    O dar galvoju, kad nėra tų “brokuotų” žmonių. Yra tik tokie, kur labiau prisitaiko prie visuomenės normų ir sukiša save į šabloną, jie dėl to jaučiasi gerai, nes juos supa tokie patys ir tada viskas labai paprasta, nes beveik nekyla nesusipratimų bendraujant. O yra tie, kurie yra tokie, kokie yra ir nesistengia arba jiems natūraliai nesigauna laikytis tų visuomenės normų. Jie niekuo neblogesni, tiesiog jiems sunkiau gyventi ir bendrauti su tais “šablonais”.
    Nu žodžiu, diskusija prie alaus 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *