Įvykdyti planai

Būna taip, kad viskas vyksta pagal planą, bet jauti, kad visgi planas ne koks? Planavai planavai – įvykdei, o rezultatai nekelia gerų emocijų. Pliusiukas gyvenimo sąraše ir tiek.
Įsivaizduokim filmo situaciją. Herojė pripučia sau pasitikėjimo minčių. Tarkim, kad ateis į vakarėlį visa nuostabi ir visi “apšals”. Visi apstulbsta, bet nuo to jai nepradeda geriau sektis ar pan.
Man taip nutinka nuolatos. Galvoju, kad išgirdusi tam tikrą, pvz., provokuojantį klausimą, atsakysiu būtent taip ir ne kitaip. Tačiau realybėje pamatau, kad atsakymas visai neskamba toje situacijoje. Gal dėl to, kad klausimo prasmė nors ir ta pati, bet intonacija ne tokia, kaip vaizduotėje. Gal dėl to, kad žiūrovai kiti. Gal per daug surepetuota viskas pasirodo.
Galvoju, kad be galo noriu banano/šokolado/mėsos. Tačiau jų nusipirkus… atsikandus… suprantu, kad visai ne vietoj ir ne laiku. Kad norą patenkinau, bet kažkaip niekas nepasikeitė.
Mąstau, kad kai jau galėsiu tikrai nusipiksiu tą ar aną šmutkę. Bet nusipirkus galvoju, kad geriau jau būčiau penkias pigesnes įsigyjus. Kad ir nereikėjo. Ir visai geriau būtų tas planas neįvykdytas likęs.
Planuoju savaitgalinę išvyką. Išvažiuoju, bet suprantui, kad mieliau būčiau knygą skaičius lovoj. O tiek svajota.
O juk viskas pagal planą. Tokių pastebėjimų dėka, nieko nebeplanuoju. Jau seniau rašiau, kad neplanuoju darbų, nes žinau, kad spėsiu. Dabar stengiuosi kuo dažniau pasiduoti spontaniškumui. Ir pasimėgauti jo rezultatais. Tai daug linksmiau, nei suprasti, kad seniai planuoti ir įvykdyti planai neteikia džiaugsmo.

3 thoughts on “Įvykdyti planai”

  1. Yra toks pasakymas: jei nori prajuokinti dievą – pasakyk savo planus.
    Neplanuok taktikos, taktika – tai tik greita reakcija, planuok strategiją -tai kryptys, kuriomis eisi.
    To pilnai turėtų užtekti 🙂

  2. Yra toks pasakymas: jei nori prajuokinti dievą – pasakyk savo planus.
    Neplanuok taktikos, taktika – tai tik greita reakcija, planuok strategiją -tai kryptys, kuriomis eisi.
    To pilnai turėtų užtekti 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *