Indaplovė vs mielosios rankutės

Atsitiktinai užėjau vieną blogo įrašą, kuriame buvo paminėtas nagų lakas, tada paskaičiau komentarus, kurių buvo ir apie nagų laką, bei jo būklę ant nagų po indų plovimo. Toliau buvo kalbėta, kad indaplovės neturi tik bomžai, atsakyta, kad dviems indaplovė yra prabanga ir daugiau aš ten nebeskaičiau. Bet prisiminiau, kad per vieną balių, tokia teta atsitiktinai sužinojusi, kad turime indų plovimo mašiną baisiausiai nustebo, kad o argi apsimoka ją turėti dviems?

Apsimoka. Dažniausiai prieštaraujantys argumentai būna du: 1. indaplovė yra brangiau nei indus plauti rankomis. 2. Negi sunku išsiplauti dvi lėkštes ir du puodukus?

2. Sunku. Kai neturėjome indų plovimo roboto, tai visi virtuvės paviršiai būdavo nukloti nešvariais indais, nes netilpdavo į kriauklę. Tada stumdavome vienas nuo kito tą darbą, kol galiausiai kas nors bambėdamas eidavo plauti.

1. Nėra brangiau. Aišku, jei jums patinka prisileisti du litrus į kriauklę, tada susiriebalavusiame vandenyje plauti visus indus. Tada juos skalauti dar vienu litru vandens… Tada gal. Bet aš mėgdavau plauti (fui koks neteisingas išsireiškimas: mėgdavau? plauti?) po tekančio vandens srove. Karšto vandens. Tokio karšto, kad rankos dega. Tam minėtam kalnui indų išplauti reikėdavo gerokai daugiau karšto(!) vandens, nei indaplovė naudoja šalto. O mūsiškė net nėra ekonomiška – senučiukė. Dar ir elektra, taip taip. Bet nepastebėjau, kad bendras elektros suvartojimas šitame bute būtų didesnis.

Ir visgi, kaip ten su tais indais venai porai? Na pagalvokime.

Rytas. Kava = du puodeliai. Nusėda kriauklėje. Sausi pusryčiai = du dubenėliai + du šaukštai. Nusėda kriauklėje.
Priešpiečiai. Arbata = du puodeliai. Nusėda kriauklėje.
Pietūs. Tarkime blynai. Bliūdas, kuriame maišoma tešla + šaukštas. Keptuvė + vartymo įrankis. Lėkštė į kurią dedami blynai. Dvi lėkštės iš kurių valgoma + dvi šakutės + šaukštelis, kuriuo semi uogienę ar grietinę. Visa tai į kriauklę arba šalia jos.
Po pietų. Kava = du puodeliai.
Vakarienė. Panašiai, kaip ir pietūs.
Nes plauti indus nėra gyvenime laiko. Nes arba aukoji laisvalaikį, arba darbo laiką 🙂 Ir niekas to nenori plauti. O štai kai turi induškę tai po kiekvieno pavalgymo pagėrimo įkiši indą. Ir virtuvėje tvarka :). Po to telieka įmesti tabletę ir paspausti mygtuką.

Aha. Dar tabletės. Mes perkame droge. 60vnt = ~17lt. Pjaustome jas per pusę. Ne tik todėl, kad taupiau – gaunasi net 120 plovimų! Dar ir dėl to, kad tiek pakanka. Tai kam daugiau chemijos, jei galima mažiau? Kai baigiasi tabletės, o į pardę tingisi – tinka keli lašai to paties feirio :). Nepadauginkit, nes teks putas semti :).

Jei reiktų dabar rinktis ko atsisakyti: indų plovimo mašinos, ar rūbų plovimo mašinos, tai atsisakyčiau rūbų. Nes jų turime tiek daug (rūbų, ne mašinų 🙂 ), kad galėtume sau kas dvi savaites nuvažiuoti į savitarnos plovyklą. Nuo pat pirmo kurso, kokius 7-8 metus gyvenau ir be induškės ir be skalbiankės. Būtent iš to gyvenimo tarpsnio yra šitos išvados. Pykčių namuose būdavo daugiau dėl neplautų keptuvių, nei dėl neplautų kojinių 🙂

12 thoughts on “Indaplovė vs mielosios rankutės”

 1. Aha. Nu dar nepaminėjai, kad kai kūrybingas vyras imasi gaminti valgyti buna išnaudoti visi įmanomi indeliai, dubenėliai, penkiolika šaukštų ir dar priedo trys-keturi puodeliai.

  Ir jo, laikas sutaupytas nuo indų plovimo!

 2. g – kas cia per vyru diskriminacija? as kai kurybingai gaminu valgyt lygiai taip pat daug visko isnaudoju ((:
  Salomeja – nesvariu indu kaupimasi aprasei lyg su mumis butum pagyvenus, lygiai ta pati situacija, kaupias nesveikais greiciais. ir atrodo suplaunam suplaunam o uz valandos ziurek vel jau bardakas… gaila kad ner vietos indaplovei pas mus niekaip, virtuve ir taip mazyte ir be jokiu isardymo galimybiu.. pavydziu baltai (:

 3. Žinok g nediskriminuoja. Jis tik lygina save su manim 🙂
  O dėl indaplovių dydžio, tai dabar yra tokių kur vos už mikrobangų krosnelę didesnės. Aišku labai daug neprikiši, bet vis šis tas 🙂

 4. Švarios paklodės kai kabo, tai jau yra šlykštu, o kai pusryčių indai visą dieną dieną kriauklėj voliojas, labai gražu 🙂
  Lėkštę ar puodelį išsiplaut, kai niekas ten dar nepriskretę, nereikia nei deginančio vandens nei ilgiau kaip minutės, nei feirio. Ilgiau užtrunka parašyti blogą giriantis, kaip nešvarių indų krūvom apsikasus smagu sėdėti arba kaip yra šlykštu matyti baltas paklodes balkonuose 🙂

 5. Mielas anonime,
  paskaityk dar kartą, ką? Suprantu, su teksto suvokimu delfininkams yra bėdų. Bet jei dar porą kartų pamėgintum, tai gal pavyks?

 6. Nu baik tu, robotukas gi turi nuoskaudą didelę – triusikus iškabinęs viešai džiausto, o tu jam šlapia paklode per straubliuką, kad taip neestetiška :)))

 7. Be prošvaisčių.

  Nors jeigu parašytum komentavimo instrukciją, kurios vienas punktas būtų “Komentuoti galima tik PAGRINDINĘ mintį”, gal būtų lengviau.

 8. O be instrukcijų tai jau niekaip niekaip? Bet jos turbūt nepadėtų, kaip ir ten toje didžiausioje komentatorių ufikų mekoje nepadeda, ar ne?

 9. Įsivaizduoju gyvenimą be indaplovės, bet jis man nepatiko. Suskaičiavau, kad mūsų penkių asmenų šeimai išplauti visus indus – reikia vienos darbo dienos per savaitę. Nemėgstu šito darbo.
  O su tabletėm lygiai taip elgiamės – pjaunam pusiau.
  Ačiū išradėjams už tokį gėrį.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *